Lákalo by mě hrát za Slavii, přiznal Holeš. Je to typ jako Kadeřábek, chválil Klucký

Marek Janoš Marek Janoš
16. 5. 2019 18:04
Tomáš Holeš. V letních přestupových spekulacích zatím nejskloňovanější jméno fotbalové Fortuna:Ligy. Pravý obránce Jablonce byl nejdřív zmiňován v souvislosti se Spartou, později se ovšem objevily informace, že by měl nakonec zamířit do Slavie. Sám hráč spekulace přiživil. "Za Slavii by mě lákalo hrát," řekl po středečním zápase Jablonce v Edenu, kde parádním gólem málem pořádně zkomplikoval cestu domácích za titulem.
Obránce Jablonce Tomáš Holeš (vpravo) slaví ve fotbalové Fortuna:Lize gól do sítě Slavie
Obránce Jablonce Tomáš Holeš (vpravo) slaví ve fotbalové Fortuna:Lize gól do sítě Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Ve středu nastoupil s cílem Slavii pokořit. Možná naposledy na dlouhou dobu. Je dost možné, že v létě už bude šestadvacetiletý obránce Holeš nosit sešívaný dres. Ještě nedávno to vypadalo, že zamíří do Sparty. Jenže teď to vypadá, že spíš přestoupí do Vršovic.

O motivaci měl v utkání postaráno. "Tyhle zápasy jsou hezké, můžete se předvést," řekl střelec jediné jablonecké branky. "Soustředím se na dohrání sezony. Co přijde, budu řešit po ní. Slavia má vynikající fanoušky, atmosféra tu je vždycky dobrá," chválil Holeš prostředí vršovického klubu. 

"Tomáš je prototyp moderního hráče, od přestupu z Hradce udělal v Jablonci obrovský pokrok," uznal trenér Slavie Jindřich Trpišovský kvality pravého beka.

Společně se sportovním ředitelem Janem Nezmarem má údajně zájem i o jabloneckého stopera Davida Hovorku. To Trpišovský nevyvrátil. "Davida Hovorku jsme už kdysi jako trenéři brali do Viktorky Žižkov. Pak jsme jej dovedli do Liberce, takže je jasné, že se nám líbí," prohlásil trenér Slavie. "Holeše i Hovorku řadím k tomu nejlepšímu, co naše liga nabízí," doplnil.

Holešovy kvality vyzdvihl i jablonecký asistent trenéra Zdeněk Klucký. "Je to podobný typ jako Kadeřábek. Je to jezdec, dá se na něj spolehnout, je pracovitý na lajně. Ještě lepší formu než teď měl na podzim," popsal. "Pro nás to je klíčový hráč v základní sestavě," dodal.

Vrátil se i k Holešově brance, díky které vedl Jablonec na Slavii od 9. minuty 1:0. Po krásném sólu po pravé straně zakončil hráč s číslem 26 zpoza vápna utaženou střelou do šibenice.

"Dal krásný gól, ale nepřekvapuje mě to. Na tréninku takové góly dokáže dávat pravou i levou," přiblížil Klucký. A Trpišovský přitakal: "Ano, Holeš je moderní hráč, který dává hezké góly."

Ani jeden z trenérů pochopitelně před koncem ligové sezony nechtěl případné přestupy komentovat. "Nevím, v jakém je to stadiu. Zatím hraje za Jablonec, nemůžu se k tomu vyjadřovat," uvedl Klucký, který tým vedl pro zápas se Slavií místo suspendovaného Petra Rady.

Kdyby Holešova středeční trefa znamenala vítězství Jablonce, Slavii by se notně zkomplikovala cesta za titulem. Jenže červenobílí nakonec duel otočili, k mistrovskému poháru mají blizoučko, a tak se ani Holeš nemusí bát, že by se na něj jeho případní noví spoluhráči za gól zlobili.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Lékárníci požadují přístup k záznamům léků, které pacienti pobírají

Lékárníci chtějí mít stejný přístup do lékového záznamu pacienta jako lékaři. Jen tak podle nich mohou poskytnout pacientům co nejlepší péči. Léková novela nyní čeká ke schválení ve Sněmovně. Lékárníkům vadí, že Senát navrhl, aby si pacienti mohli vybrat, kteří lékaři a lékárníci budou moci nahlížet do pacientových lékových záznamů.

"Nejčastějším důvodem vstupu lékárníka do lékového záznamu bude kontrola správnosti velikosti, dávky a frekvence užívání léčivého přípravku. Takové situace řeší lékárníci již nyní každý den, přičemž do spuštění lékového záznamu jsou odkázání na ne vždy úplné informace od pacienta," uvedl dnes viceprezident lékárnické komory Aleš Krebs.

Vládní novela má v duchu původního záměru zajistit, že ošetřující lékaři a lékárníci budou sdílet údaje o lécích, které má pacient předepsané. Smyslem je zabránit předepisování léků, jejichž vzájemné užívání by mělo nežádoucí účinky na pacienta.

Návrh senátorů Jitky Seitlové a Václava Hampla z klubu KDU-ČSL má umožnit, aby pacient mohl souhlas s nahlížením do lékového záznamu udělit všem lékařům a lékárníkům, nebo pouze vybraným. Souhlas by mohl udělit kdykoliv a kdykoli jej také odvolat. Senátoři to zdůvodnili mimo jiné obavami ze zneužití možnosti zjistit, jaké léky pacient bere.

"Obavy ze zneužití údajů jsou naprosto zbytečné. Lékárníci jsou jednak vázáni mlčenlivostí stejně jako lékaři, lékový záznam je navíc opatřen řadou zabezpečení. Pouze lékárník, ze všech pracovníků v lékárně, bude moci na základě vlastního osobního bezpečnostního certifikátu vstupovat do tohoto systému," sdělil dnes prezident lékárnické komory Lubomír Chudoba. Navíc, v lékovém záznamu bude zaznamenána kompletní elektronická stopa a případné zneužití bude podléhat významným finančním sankcím i trestněprávní odpovědnosti, dodal.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Skončila odstávka druhého bloku jaderné elektrárny Dukovany

V jaderné elektrárně Dukovany v sobotu skončila odstávka druhého bloku. Výroba elektřiny měla původně začít na konci června, ale kvůli opravě netěsnosti v parogenerátoru se odstávka o téměř tři měsíce prodloužila.

"Elektřinu začal blok dodávat ve 12:57 hodin", řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. V Dukovanech tak nyní pracují tři ze čtyř výrobních bloků. Na prvním výrobním bloku energetici dokončují plánovanou odstávku pro výměnu paliva.

"Přednost má vždy bezpečnost a jistota o stavu zařízení. Proto jsme si na diagnostice stavu, přípravě postupu, samotné opravě i následných zkouškách dali mimořádně záležet. Teprve na základě vyhovujících výsledků jsme se rozhodli druhý výrobní blok Jaderné elektrárny Dukovany opět uvést do provozu," uvedl ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský.

Plánovaná odstávka prvního bloku skončí na přelomu září a října. Elektrárna Dukovany je v provozu od roku 1985. Loni dodala do sítě 14,25 TWh elektřiny. ČEZ prověřuje možnosti provozu nynějších bloků přibližně do roku 2045.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Policie v Hongkongu znovu nasadila slzný plyn, ale demonstrace slábnou

Policie v Hongkongu dnes zasáhla slzným plynem a vodními děly proti další vlně demonstrací prodemokratického hnutí. Původně pokojný povolený protest na předměstí Tuen Mun se proměnil v potyčky s policií poté, co někteří demonstranti začali házet na policisty kamení a zápalné lahve.

Nepokoje tam během odpoledne utichly a několik stovek lidí se přesunulo ke stanici Yuen Long, kde se pokojná demonstrace opět zvrhla ve střety s policií. Protestů se podle policie zúčastnilo kolem 4300 lidí, tedy několikanásobně méně, než v minulých týdnech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy