Jablonec zakončil Tipsport ligu výhrou nad Chrudimí, ale finále na Maltě vynechá

13. 1. 2019 16:19
Fotbalisté Jablonce ani v závěrečném utkání Tipsport ligy neprohráli a se základní částí se dnes rozloučili výhrou 3:1 nad druholigovou Chrudimí.
Jan Chramosta pojistil vítězství Jablonce v Tipsport lize nad Chrudimí.
Jan Chramosta pojistil vítězství Jablonce v Tipsport lize nad Chrudimí. | Foto: ČTK

Severočeský celek se sedmi body ovládl skupinu B a mohl by pomýšlet i na účast ve finálové části zimní soutěže na Maltě, té se však v předstihu vzdal.

Na Doležalovu úvodní branku dokázal ještě v prvním poločase odpovědět Kopecký, který tak jako jediný ve skupině překonal jabloneckou obranu. Po přestávce už dávali góly pouze Severočeši - vedení čtvrtému celku nejvyšší soutěže vrátil Ikaunieks a o třetí branku se postaral Chramosta.

Tým trenéra Petra Rady tak navázal na bezbrankovou remízu s Pardubicemi a výhru 1:0 nad Varnsdorfem. Se sedmi body by se Jablonec teoreticky mohl ucházet o místo na finálovém turnaji, ale ještě před začátkem tradiční zimní soutěže účast stejně jako Ostrava zamítl.

Na Maltě se představí nejlepší tým základních skupin a doplní obhájce trofeje druholigové Brno, Mladou Boleslav a Slovan Bratislava. Na dosah dnes mělo finálovou účast dosud stoprocentní Táborsko, v závěrečném utkání ve skupině ale podlehlo 0:1 Nitře. Nejblíž postupu je tak Hradec Králové, který zatím neztratil ani bod a ve středu zakonči skupinu proti Vlašimi.

Tipsport liga:

Skupina B (Xaverov):

Jablonec - Chrudim 3:1 (1:1)

Branky: 5. Doležal, 49. Ikaunieks, 66. Chramosta - 33. Kopecký.

Sestava Jablonce:

I. poločas: Hanuš - Holeš, Kubista, Břečka, Peřina - Pleštil, Trávník, Hübschman, Kratochvíl, Jovovič - Doležal.

II. poločas: Hanuš - Jankovič, Hovorka, Štěpánek, Peřina - Janetzký, Považanec, Fábry, Breda - Chramosta, Ikaunieks. Trenér: Rada.

Pardubice - Varnsdorf 1:4 (0:0)

1. Jablonec 3 2 1 0 4:1 7
2. Varnsdorf 2 1 0 1 4:2 3
3. Pardubice 3 0 2 1 3:6 2
4. Chrudim 2 0 1 1 3:5 1