Fotbalisté Jablonce těsně vyhráli na půdě Dukly. Výpadek osvětlení je nerozhodil

Aktualizováno 23. 2. 2018 20:38
Úvodní zápas 18. kola české ligy přinesl vítězství Jablonce na Dukle 1:0. V 64. minutě rozhodl David Lischka.
Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Jablonce zvítězili 1:0 na hřišti Dukly a pražského soupeře v první lize porazili poprvé po šesti zápasech. Předehrávka 18. kola na Julisce byla v prvním poločase na necelou půl hodinu přerušena kvůli výpadku světel, který zpozdil i výkop. O vítězství Severočechů rozhodl v 64. minutě David Lischka. Jablonec po druhé jarní výhře poskočil na šesté místo, Dukla je v neúplné tabulce desátá.

Zápas už začal s dvanáctiminutovým zpožděním, protože nefungoval jeden ze čtyř světelných stožárů. Po jeho nahození se sice začalo hrát, ale za čtvrt hodiny zhasly dokonce dva stožáry. Hlavní rozhodčí Zelinka v 16. minutě poslal hráče obou týmů do kabin. Po zhruba půlhodinové pauze se stadion opět rozsvítil a pokračovalo se ve hře.

Hrstka promrzlých diváků, která zůstala na stadionu, viděla první velkou šanci ve 30. minutě. Domácí bek Podaný z přímého kopu krásně zatočil míč přes zeď a brankáře Hrubého zachránila tyčka. Na druhé straně proti Jovovičově ráně z rohu šestnáctky dobře zasáhl gólman Dukly Rada.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji Jablonečtí a po několika náznacích mohli v 60. minutě otevřít skóre. Trávník našel za obranou Chramostu, který sice přehodil Radu, ale zamířil o kousek vedle a nezvládl ani dorážku.

O čtyři minuty později už se hosté dočkali. Trávník našel z rohu Lischku a jablonecký stoper si připsal premiérovou ligovou branku v kariéře.

Jablonečtí až na nepřesnou střelu Holendy nepustili Duklu do většího závěrečného tlaku a v nejvyšší soutěži zvítězili na Julisce poprvé od října 2011. Pražané doma prohráli druhé ligové utkání za sebou bez vstřelené branky.

18. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FK Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 64. Lischka. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Pochylý. ŽK: Podaný - Považanec. Diváci: 827.

Dukla: F. Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Bilovský, Holík (62. Doumbia), Tetour - Miloševič (72. Djuranovič), Holenda, Koreš (70. Schranz). Trenér: Hynek.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust (46. Zelený), Trávník, Považanec (83. V. Kubista), Jovovič - Chramosta (79. Doležal). Trenér: P. Rada.