Jablonec vítá islandského reprezentanta Lárussona. Peltovi ho doporučil i šéf ostrovní asociace

Luděk Mádl Luděk Mádl
24. 1. 2017 21:20
Sigurdur Egill Lárusson, čerstvý debutant v islandské fotbalové reprezentaci, by se mohl stát posilou FK Jablonec. Poletí s ním na soustředění
Sigurdur Egill Lárusson (vlevo) by měl v pátek odcestovat s Jabloncem na soustředění do Portugalska
Sigurdur Egill Lárusson (vlevo) by měl v pátek odcestovat s Jabloncem na soustředění do Portugalska | Foto: Instagram

Praha - Islandský fotbalový tým patřil k nejpříjemnějším překvapením loňského Eura. Sigurdur Egill Lárusson sice na turnaji ve Francii nehrál, ale první start za něj už si také před pár dny připsal. Teď by se měl stát posilou českého klubu FK Jablonec.

"Právě přilétá do Prahy, připojí se k týmu Jablonce a v neděli s ním odletí na soustředění do Portugalska," prozrazuje Pavel Zíka, fotbalový agent, který už v zimě přivedl do české epojištění.cz ligy celou řadu zajímavých cizinců.

Kupříkladu do Slavie nasměroval norského reprezentanta Floa a do Plzně zkušeného Ivanschitze či slovinského levonohého beka Janžu.

Na stejné pozici, tedy levého obránce, případně záložníka hrává právě i Sigurdur Egill Lárusson, čerstvě 25 letý, který dosud působil ve Valuru Reykjavík.

A rozhodl se, že jako své první zahraniční angažmá nejspíš zkusí Jablonec. "Je to vlastně ve stadiu oboustranné zkoušky. Jablonec si vyzkouší hráče - a on si zkusí osahat, jak to funguje v českém ligovém mužstvu," říká Zíka, který předpokládá, že k dohodě o angažmá islandského hráče bez problémů dojde. Tím spíš, že případné odstupné pro Valur by bylo víceméně jen symbolické.

Šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta, který je zároveň předsedou Fotbalové asociace ČR, využil mimo jiné i svých mezinárodních konexí a na Lárussona se přeptal šéfa islandské asociace. Od Geira Þorsteinssona údajně dostal jednoznačné doporučení.

Sigurdur Egill Lárusson se k Jablonci připojil až teď, protože uplynulé dny trávil v Asii s islandskou reprezentací. Sehrála tam dvě utkání, proti Číně a pak proti Chile, v tom druhém už si Lárusson připsal i svůj debut v národním týmu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy