Jablonec vítá islandského reprezentanta Lárussona. Peltovi ho doporučil i šéf ostrovní asociace

Luděk Mádl Luděk Mádl
24. 1. 2017 21:20
Sigurdur Egill Lárusson, čerstvý debutant v islandské fotbalové reprezentaci, by se mohl stát posilou FK Jablonec. Poletí s ním na soustředění
Sigurdur Egill Lárusson (vlevo) by měl v pátek odcestovat s Jabloncem na soustředění do Portugalska
Sigurdur Egill Lárusson (vlevo) by měl v pátek odcestovat s Jabloncem na soustředění do Portugalska | Foto: Instagram

Praha - Islandský fotbalový tým patřil k nejpříjemnějším překvapením loňského Eura. Sigurdur Egill Lárusson sice na turnaji ve Francii nehrál, ale první start za něj už si také před pár dny připsal. Teď by se měl stát posilou českého klubu FK Jablonec.

"Právě přilétá do Prahy, připojí se k týmu Jablonce a v neděli s ním odletí na soustředění do Portugalska," prozrazuje Pavel Zíka, fotbalový agent, který už v zimě přivedl do české epojištění.cz ligy celou řadu zajímavých cizinců.

Kupříkladu do Slavie nasměroval norského reprezentanta Floa a do Plzně zkušeného Ivanschitze či slovinského levonohého beka Janžu.

Na stejné pozici, tedy levého obránce, případně záložníka hrává právě i Sigurdur Egill Lárusson, čerstvě 25 letý, který dosud působil ve Valuru Reykjavík.

A rozhodl se, že jako své první zahraniční angažmá nejspíš zkusí Jablonec. "Je to vlastně ve stadiu oboustranné zkoušky. Jablonec si vyzkouší hráče - a on si zkusí osahat, jak to funguje v českém ligovém mužstvu," říká Zíka, který předpokládá, že k dohodě o angažmá islandského hráče bez problémů dojde. Tím spíš, že případné odstupné pro Valur by bylo víceméně jen symbolické.

Šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta, který je zároveň předsedou Fotbalové asociace ČR, využil mimo jiné i svých mezinárodních konexí a na Lárussona se přeptal šéfa islandské asociace. Od Geira Þorsteinssona údajně dostal jednoznačné doporučení.

Sigurdur Egill Lárusson se k Jablonci připojil až teď, protože uplynulé dny trávil v Asii s islandskou reprezentací. Sehrála tam dvě utkání, proti Číně a pak proti Chile, v tom druhém už si Lárusson připsal i svůj debut v národním týmu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy