Jablonec vítá islandského reprezentanta Lárussona. Peltovi ho doporučil i šéf ostrovní asociace

Luděk Mádl Luděk Mádl
24. 1. 2017 21:20
Sigurdur Egill Lárusson, čerstvý debutant v islandské fotbalové reprezentaci, by se mohl stát posilou FK Jablonec. Poletí s ním na soustředění
Sigurdur Egill Lárusson (vlevo) by měl v pátek odcestovat s Jabloncem na soustředění do Portugalska
Sigurdur Egill Lárusson (vlevo) by měl v pátek odcestovat s Jabloncem na soustředění do Portugalska | Foto: Instagram

Praha - Islandský fotbalový tým patřil k nejpříjemnějším překvapením loňského Eura. Sigurdur Egill Lárusson sice na turnaji ve Francii nehrál, ale první start za něj už si také před pár dny připsal. Teď by se měl stát posilou českého klubu FK Jablonec.

"Právě přilétá do Prahy, připojí se k týmu Jablonce a v neděli s ním odletí na soustředění do Portugalska," prozrazuje Pavel Zíka, fotbalový agent, který už v zimě přivedl do české epojištění.cz ligy celou řadu zajímavých cizinců.

Kupříkladu do Slavie nasměroval norského reprezentanta Floa a do Plzně zkušeného Ivanschitze či slovinského levonohého beka Janžu.

Na stejné pozici, tedy levého obránce, případně záložníka hrává právě i Sigurdur Egill Lárusson, čerstvě 25 letý, který dosud působil ve Valuru Reykjavík.

A rozhodl se, že jako své první zahraniční angažmá nejspíš zkusí Jablonec. "Je to vlastně ve stadiu oboustranné zkoušky. Jablonec si vyzkouší hráče - a on si zkusí osahat, jak to funguje v českém ligovém mužstvu," říká Zíka, který předpokládá, že k dohodě o angažmá islandského hráče bez problémů dojde. Tím spíš, že případné odstupné pro Valur by bylo víceméně jen symbolické.

Šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta, který je zároveň předsedou Fotbalové asociace ČR, využil mimo jiné i svých mezinárodních konexí a na Lárussona se přeptal šéfa islandské asociace. Od Geira Þorsteinssona údajně dostal jednoznačné doporučení.

Sigurdur Egill Lárusson se k Jablonci připojil až teď, protože uplynulé dny trávil v Asii s islandskou reprezentací. Sehrála tam dvě utkání, proti Číně a pak proti Chile, v tom druhém už si Lárusson připsal i svůj debut v národním týmu.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy