47. Matoušek
74. Chramosta
5. Kozák
17. Frýdek

Hezké sobotní odpoledne, vítejte u online přenosu z utkání 16. kola Fortuna:ligy mezi Jabloncem a Spartou Praha. Zápas začíná v 17:00.

Fortuna:liga se přehoupla do druhé poloviny základní části. Tento víkend je totiž na programu už 16. kolo. Na čele tabulky se sice nic nemění, Slavia je naprosto suverénní a navíc náskok zvyšuje. Po poslední ztrátě Plzně činí její náskok už jedenáct bodů. Pak se tabulka hodně srovnává. Třetí je po včerejší výhře s Bohemians Mladá Boleslav, po vítězném slezském derby s Karvinou poskočil do elitní pětky i ostravský Baník. Mezi nimi na čtvrté místo propadl Jablonec. Ten se v případě výhry ale můžu posunout o bod před Boleslav a srovnat Plzeň, která hraje svůj duel až zítra. Jednoduché to Severočeši mít ale nebudou. Na Střelnici totiž dojede sedmá Sparta, která se v případě výhry může na svého soupeře bodově dotáhnout.

Na Letné se začalo malinko svítat, Sparťané si začínají trošku věřit. Doufají, že nastal obrat ve výkonnosti i ve výsledcích. Naposledy totiž prohráli ještě na konci září v Plzni. Od té doby v lize třikrát dokázali zvítězit a jen jednou ztratili po remíze 1:1 v Teplicích. Uspět ale dokázali v Opavě a doma rozstříleli Karvinou i Bohemians shodně 4:0. Stejným poměrem vyhráli Jílkovi svěřenci i pohárový duel v Českých Budějovicích. Střelecky se začal prosazovat i Libor Kozák. Až dnešní duel proti oblíbenému soupeři ale letenský celek prověří naplno, především jejich venkovní formu.

Tuto jedenáctku vyšel na trávník kouč letenského klubu Václav Jílek. Vykartovaného Kangu v´záložní řadě nahradí po zranění se vracející defenzivní štít Krejčí. Jinak se úspěšná sestava z předešlého duelu v Opavě nezměnila.

Jablonec totiž v lize patří ke zdaleka nejlepším týmům na vlastním hřišti. Lepší než Jablonec je na tom pouze Mladá Boleslav a Slavia, stejný bodový zisk doma získal Baník Ostrava, akorát odehrál o utkání více. Doma Severočeši prohráli jen jednou, navíc proti Slavii. Naposledy třeba rozstříleli Teplice, cennou remízu uhráli v derby v Liberci. V Opavě zase Radův tým vybojoval účast ve čtvrtfinále MOL Cupu, kde narazí na Olomouc. Se Spartou se Jablonci dlouhodobě nedaří, kdy jindy to ale zlomit než teď, když jsou na tom v tabulce lépe a mohou svému soupeři odskočit na šestibodový rozdíl.

V této sestavě nastoupí družina Petra Rady. Hrát nemůže Plechatý, který hostuje právě ze Sparty. V záloze dnes dostává přednost Pilík před zkušeným Hübschmanem.

Oba celky nastupují na hrací plochu. Jablonec tradičně v zeleném, Sparta dnes v bílých dresech s černými trenýrkami. V Jablonci hustě prší, terén je tak značně podmáčený a bude obtížné na něm hrát.

Utkání v Jablonci začalo, Pavel Královec jej zahájil razantním hvízdnutím.

1

Sparťanský mladík Adam Hložek dnes naskakuje se zlatým číslem, které bude nosit celý měsíc. Za ten minulý totiž nasbíral nejvíce asistencí. Specifický je tento duel i pro Lischku s Trávníkem, kteří do Sparty právě z Jablonce a poprvé hrají na hřišti svého bývalého celku.

2

Domácí se hned pustili dopředu, do vápna se probíjel Sýkora, Sáček ale zasáhl na hranici vápna, čímž odvrátil na rohový kop.

4

Sparta už se radovala ze vstřelené branky, Libor Kozák se z pravé strany dostal do vápna a pěkně dokázal přehodit Hrubého. Pomezní sice mával ofsajd, ale ještě se zkoumá video.

5

Videozáběr prokázal, že Libor Kozák nestál v ofsajdovém postavení a po kolmici Martina Haška docílil branky regulérním způsobem.

8

Kozák je v úvodu hodně aktivní, tentokrát ze vzduchu stáhl míč a po pěkné otočce byl faulem poslán k zemi.

10

Další nadějné akce Sparty, nejprve se prosadil individuálně Vindheim, centr mu však nevyšel. Poté po pěkné kombinace centroval Frýdek, Kozák mě ale zakončení složité.

14

Sparta je nadále hodně aktivní, po dobré práci Hložka budou kopat host rohový kop.

17

Tak to byla paráda, Sparta potvrzuje svou dominanci i druhým gólem. Z levé strany si navedl míč do vápna kapitán Martin Frýdek, a když nevěděl, co s míčem, vypálil svou slabší pravou nohou. A trefit to nemohl lépe, míč neuvěřitelně zaplaval do zadního horního rohu.

21

Poprvé měla Sparta problém před vlastní bránou, když se Heča s Kayou nedohodli a byl z toho rohový kop domácích.

25

Frýdek posílal míč do vápna, Krob s Břečkou ale byli u míče jako první a odvrátili jej.

25

Kratochvíl pálil z dálky z první, ale míč nedostal dobře a bránu hodně minul.

30

Jablonec přidal a byl teď hodně aktivní, jenže k bezprostřednímu ohrožení brány Sparty se nedostal.

35

První nebezpečný rohový kop Jablonce. Břečka vyskočil na roh Pilíka, ale Heča se vytáhla velmi dobrým zákrokem.

39

Jablonec je teď hodně aktivní, jenže centr Sýkory ani průnik Považance nevedly k přímému ohrožení sparťanské brány.

42

Po delší době zaútočila Sparta, Kozák nebyl daleko k tomu, aby zakončil centr Frýdka. Včas ale zasáhl Břečka.

45

Nastavovat se budou dvě minuty, ještě v poslední minutě základního hracího času se však karetně uvedl Vladimir Jovović. Stal se tak druhým potrestaným hráčem zápasu. Prvním byl v 38. minutě Vindheim, což jsme zapomněli zmínit.

45+2

Další žlutý trest za ostrý střet s Liborem Kozákem.

První půle je za námi, Sparta vede v Jablonci 2:0.

První půle na jablonecké Střelnici přinesl dvě branky a obě skončily v bráně domácích. Už ve 4. minutě po kolmici Haška z úhlu překonal Hrubého Libor Kozák. Nejprve mu branka uznána nebyla kvůli domnělému postavení mimo hru. Po konzultaci s videem ale branka byla uznána. V 17. minutě se parádně trefil i Martin Frýdek. Jablonec až po půl hodině hry začal hrát dopředu, ani tak se prosadit nedokázal.

Hned dvojí střídání přichystal před startem 2. půle Petr Rada. Ze hřiště odešli Jovović a Pilík, nahradili je ofenzivně ladění Chramosta a Matoušek.

Druhá půle byla zahájena.

47

Tak to byla rychlovka. Petru Radovi se povedlo poločasové střídání, prosadil se nový muž Jan Matoušek. K němu se odrazil Holíkův centr, který nedůrazně odvracel Krejčí. Mladý rychlík z úhlu ostrou ranou propálil Heču.

50

Jablonec rozehrával 3x během chvíle rohový kop, Sparta si ale může oddychnout, k druhé brance se soupeř nepřiblížil.

53

Matoušek je hodně aktivní a opět ohrozil bránu, když po standardní situaci zkoušel přízemní ránu z těžké pozice. Ani kluzký terén mu však nepomohl k tomu, aby překvapil hostujícího brankáře.

56

Jan Krob si při náběhu dopředu počínal nedovoleně a uviděl žlutou kartu. Už svou čtvrtou, proto příště na Slovácku hrát nebude.

59

Jablonecké karetní představení pokračuje. Miloš Kratochvíl na půli hřiště takticky přerušil brejk Sparty vedený Trávníkem.

62

Už šestá žlutá karta v utkání, podruhé je potrestán hráč Sparty. Libor Kozák si v souboji s Jugasem počínal nedovoleně loktem.

64

Se žlutými kartami se roztrhl pytel, i druhý střelec letenského celku Martin Frýdek uviděl od Pavla Královce kartu žluté barvy. A také po faulu na půli soupeře.

66

Matoušek se prodíral podél brankové čáry probíjel do vápna. Po tvrdém, ale férovém souboji s Lischkou upadl, penalty se však nejspíš správně nedočkal.

68

Ze hřiště odchází sparťan Andreas Vindheim. Nahradil jej Matěj Hanousek. Ten se postaví na levý kraj obrany, o pozici výš se vysune Martin Frýdek. Adam Hložek se pak přesunul na pravé křídlo.

72

Po dobré Sáčkově přihrávce do vápna nevyšel Kozákovi úplně krok a míč levou nohou trefil hodně mizerně.

74

Dvoubrankový náskok Sparty je minulostí. Jablonec byl odměněn za odvážná střídání. Navíc domácí srovnali v době, kdy jejich tlak opadl a Sparta dokázala kontrolovat hru. Rychlý brejk ale přinesl srovnání, když Sýkorův nízký centr ze strany trefil patičkou ze vzduchu nádherně Chramosta. Oba střídající muži se tak prosadili.

75

Srovnán je i stav žlutých karet. Střelce Chramostu poslal k zemi Krejčí a zastavil tím brejk domácích.

75

K zakončení se dostal i Martin Doležal, bránu Heči však přestřelil.

78

Bude zajímavé, jak oba trenéři nyní zareagují. A který z týmů bude mít větší vůli a chuť po rozhodující trefě.

82

Sparta střídá podruhé. Vypadá to spíše ale jako defenzivní střídání. Martina Haška nahradil Mandjeck, který by měl vyztužit střed hřiště.

83

Jeden z domácích hrdinů Jan Matoušek nastoupil sice až do druhé půle, při sprintu si teď ale přivodil svalové zranění. Musel tak střídat a nahradil jej Vojtěch Kubista.

86

Sparta má nyní územní převahu, vypadá to, že má víc sil a chce zpátky urvat vedení.

88

Poslední střídání Sparty. Mění se útočníci. Libora Kozáka nahradil Benjamin Tetteh.

88

Bývalý hráč Jablonce Hanousek pronikl důrazně do šestnáctky, ale v souboji s Jugasem přihrál pád a od sudího Královce uviděl za hereckou vložku žlutou kartu.

90

Jablonec se radoval z vítězné trefy Jugase, jenže byl odpískán i útočný faul a radost byla předčasná.

90+1

Nastavují se tři minuty. V té první si podobně nedovoleně ve vápně soupeře počínal útočící Tetteh.

90+3

Sýkora se dobře dostával do vápna, ale Sparťané se o něj postarali a odkopli alespoň na roh.

Je konec. Jablonec se vrátil do utkání a bere bod za remízu 2:2.

Sparta měla v tomto utkání skvěle nakročeno, úvodní poločas potvrdil stoupající formu letenského celku. Po 17 minutách byl stav už 2:0 pro Pražany, když se trefili Kozák a Frýdek. Jablonec se dostal do hry někdy po půlhodině hry, ale zahrozil jen hlavičkou Břečky. Do druhé půle ale vyslal Petr Rada Matouška s Chramostou a vyplatilo se mu to.

První z nich se prosadil hned po necelých dvou minutách. Poté tlak domácích opadl, Sparta srovnala hru, ale z brejku se prosadil i druhý střídající hrát Chramosta. V závěru měly možnosti oba týmy, nakonec se však rozešly po remíze 2:2. Sparta se dostala o skóre před Baník na páté místo, Jablonec je o bod za třetí Boleslaví.

Ode mě je to dnes vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.