72. Chramosta
8. Usor
51. Hanuš vlastní
61. Traore

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu z utkání třetího kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Jabloncem a Slavií Praha. Zápas začíná v neděli 14. srpna v 16 hodin.

Fortuna:Liga pádí kupředu, na programu je již třetí kolo a stále není nouze o zajímavé výsledky. V čele tabulky jsou překvapivě celky Bohemians a Brna se sedmi body. Klokani včera loupili v Teplicích a Brno zase doma přehrálo Mladou Boleslav, po Olomouci má tak druhý cenný skalp. Sedm bodů má také obhájce titulu z Plzně. Západočeši v prvním kole remizovali v Teplicích, před týdnem ale doma ubojovali výhru 2:1 s Pardubicemi a stejným poměrem uspěli i včera. V hradeckém exilu totiž vyhráli brankou Pilaře z 84. minuty. Utkání doprovázely i kontroverze. První výhru pak včera bral i Baník s Pavlem Vrbou. Doma přehrál Zlín, který si znovu nebral servítky. O tvrdé hře Zlína vědí své i Slávisté, jejichž duel v Jablonci bude našim hlavním bodem programu.

Zlínskou hru od podlahy zmiňuji, protože ji v minulém týdnu pocítila i právě pražská Slavia. Asi největší favorit na titul nezačal sezonu také až tak slavně. S Hradcem Králové působil v ofenzivě sterilně a prohrál 0:1. Před týdnem si napravili sešívaní chuť, když doma přehráli Zlín 4:1. Jenže právě v tomto utkání došlo k ostrému skluzu Cedidly na Ewertona. Brazilský záložník odkulhal zraněn, obránce Zlína překvapivě dostal jen žlutou kartu. Vyloučen však byl kapitán Procházka a problém dohrát měli i další hráči pražského celku. Výhra tedy byl tvrdě vykoupena. Dnes by rádi Slávisté vyhráli znovu, aby udrželi krok s čelem tabulky.

Na třetí kolo se široký kádr vršovického celku připravoval od pátku, tedy od příjezdu z Řecka. Pražané si totiž ve čtvrtek vydobyli na půdě slavného Panathinaikosu postup do posledního předkola Evropské konferenční ligy. Po domácí výhře 2:0 nebyl asi hodinu hry výkon v hlavním města Řecka úplně ideální, pak se hra Slavie ale zvedla a definitivní postup stvrdil v nastavení brankou Václav Jurečka. Už jen krůček dělí svěřence Jindřicha Trpišovského od základních skupin. Sebevědomí z evropských pohárů by si rád tým přenesl i na ligové trávníky.

Takto dnes nastoupí do utkání tým Jindřicha Trpišovského. V bráně znovu začíná Aleš Mandous, který je i kapitánem. Na pravém kraji obrany nastupuje poprvé od března v základu Lukáš Masopust. V jejím středu pak nastoupí Eduardo Santos a Taras Kačaraba a vlevo produktivní David Jurásek, který proti Zlínu 2x skóroval. Před ním bude hrát jeho jmenovec Matěj Jurásek, z druhého křídla pak Moses Usor. Střed pole obstarají Ševčík a Tiéhi, vepředu naskočí Tecl se Schranzem.

Dnes nečeká ale Slavii lehký soupeř. Jablonec patřil poslední roky ke špičce ligy, až minulá sezona se vůbec Severočechům nevyvedla. Jen o skóre se vyhnuli zelení baráži o udržení v nejvyšší soutěži. Místo tak ztratil zkušený kouč Petr Rada a nahradil jej David Horejš, který skončil v Českých Budějovicích. Od Jablonce se tak s mladším koučem a zajímavými posilami hodně čekalo. Vstup do sezony ale znovu nebyl ideální. V úvodním kole tým ze Střelnice doma přehrával Bohemians, jenže výsledek byl opačný. Šokující prohru 0:3 chtěli napravit v druhém kole, jenže v Mladé Boleslavi dvakrát ztratili vedení. Po dvou kolech tak mají jen bod a poprvé naplno chtějí bodovat právě se Slavií. Doma ale sešívané porazili naposledy před více jak sedmi lety.

Trenér Jablonce David Horejš věří stejné sestavě jako před týdnem v Mladé Boleslavi. Stoperská dvojce zůstává ve složení Hübschmann  Heidenreich, vpravo nastupuje Surzyn. Střed pole Považanec, Houska a Kratochvíl doplní z křídel navrátilec Jovovič a Šulc hostující z Plzně. Na hrotu naopak nastoupí kmenový útočník Sparty Václav Sejk.

Oba celky nastupují na hrací plochu. Jabloncec tradičně v zeleném, Slavia v sešívaném, akorát s červenými trenýrkami, které nejsou obvyklé.

Sudí Szikszay právě zahájil zápas.

1

Rádi bychom uvedli na pravou míru, že kapitánem není Aleš Mandous, jak zmiňoval oficiální Twitter účet Slavie, ale je jím útočník Stanislav Tecl.

3

Aleš Mandous sice není kapitán, ale už měl ve 3. minutě práci. Vladimir Jovovič dostal pěknou kolmici za obranu a z levé strany běžel sám. K ideálu chybělo už jen lépe zakončit. Černohorec totiž trefil jen brankáře Mandouse.

5

Jablonec dobře napadá a po zisku míč pálil z větší vzdálenosti Miloš Kratochvíl, ránu však postrádala přesnost i razanci.

6

Tak tohle je nečekaný start utkání. Tecl skvěle prodloužil centr ze zadních řad a vybídl Mosese Usora k brejku. Ten při přečíslení dva na jednoho ještě hledal Schranze, cestu míče však zastavila ruka Surzyna. Ten možná trochu překvapivě dostal přímo červenou kartu.

8

A aby toho nebylo málo, Moses Usor přidává domácím další ránu. Nigerijský křídelník totiž proměnil přímý kop v nádhernou branku. Gólman Hanuš byl bez šance.

10

Slavia i nadále tlačí a výborně se snaží přidat brzo další branku. Obrana Jablonce si může oddechnout.

11

Ještě musím doplnit, že po brance Slavie obdržel za protesty žlutou kartu i domácí kouč David Horejš.

14

Velmi se nyní zlobil Pavel Šulc, kterého stáhl za dres Usor, ale karta v tomto případě z pasy sudího Szikszaye nevylezla.

16

Další dobrá rychlá akce Slavie. Schranz si dobře naběhl do levé lajny, vnikl do vápna, našel pod sebou Tecla, ale zkušený útočník v koncovce selhal.

18

Na hranici vápna si kličkou udělal prostor Tiéhi, ale střelu namířil přímo do náruče Hanuše.

23

Po dobré práci Schranze vnikal do vápna Ševčík a z jeho hranice chtěl i pálit, trefil však obranu soupeře.

24

Žlutou kartu dostal za nevhodné protesty impulzivní Vladimir Jovovič.

27

Vladimir Jovovič se skvěle prodíral s míčem dopředu a málem skončil až v gólové pozici. Na hranici vápna jej ale včas zakřižoval Eduardo Santos.

29

Moses Usor po dlouhém míči vypálil z úhlu hodně ostře na Hanuše a ten měl co dělat. Zřejmě se ale při střele také zranil. Vypadá to na svalové poranění.

33

Sejk si na hranici vápna vyměnil míč s Polidarem a chtěl pálit na Mandouse. Jeho pokus byla ale zablokován a brankář Slavie tak neměl problém.

34

Ivan Schranz přidržel protihráče, který už natahoval k brejkové situaci. Slovenský útočník tak dostal žlutou kartu.

37

Další žlutou kartu si na konto připsal Václav Sejk. Ten totiž hodně pozdě dohrál Lukáše Masopusta.

38

Tecl se ve vápně otáčel s míčem, ale byl příliš pomalý. Následně Jovovič fauloval Matěje Juráska a znovu se hodně divil.

41

Jana Hanuše teď prověřil Lukáš Masopust, který si nešťastně narazil míč o Hübschmanna. Brankář Jablonce ale ránu Masopusta v pohodě zastavil.

45+2

V druhé nastavené minutě se dostal k šanci Matěj Jurásek. Ten se parádně protáhl přes několik hráčů a z hranice vápna donutil Hanuše ke skvělému zákroku.

První půle je za námi, Slavia vede v Jablonci 1:0.

V první půli na Střelnici se událo mnoho zajímavého. Skvěle začali domácí, Jovovič ale ve velké šanci nepřekonal Mandouse. V šesté minutě pak pelášil dopředu Usor a jeho přihrávku do gólové situaci zastavil rukou Surzyn. Obránce Jablonce dostal červenou kartu, navíc se nigerijský rychlík náramně trefil z přímého kopu. Poté se ráz hry změnil, sešívaní měli několik šancí, skvělý Hanuš ale udržel Severočechy ve hře.

Začala druhá půle.

46

Jindřich Trpišovský udělal hned dvě změny. Ze hry odstoupil střelec branky Moses Usor i další ofenzivní hráč Ivan Schranz. Nahradili je Ibrahim Traore a poprvé letos také mladík Daniel Šmiga.

47

Traore se zapojí do středu pole vedle Ševčíka a Tiéhiho, Daniel Šmiga by měl hrát nejspíš z levého křídla.

51

Hodně smolná branka pro Jablonec a velká chyba gólmana Hanuše. Traore centroval z brankové čáry, míč však otřel o bránícího Šulce. Hanuš na to nebyl připraven a srazil míč nešťastně do brány o tyčku a svá záda.

55

Jablonec se nevzdává a i v 10 hráčích snižuje. Dnes je to duel skvělých branek leváků z přímého kopu. Matěj Polidar byl ještě dál než Usor a předvedl tak ještě geniálnější exekuci. Náramně zakroutil míč, který se ještě poanglicku odrazil od horní tyče. Mandous byl bez šance.

59

Nepříjemně se srazili Taras Kačaraba a Václav Sejk. Ukrajinský obránce nebude moct pokračovat, zranil si nejspíš koleno. Nahradil jej zkušený reprezentant Tomáš Holeš.

61

Petr Ševčík ranou z hranici vápna nejprve trefil Hübschmanna, míč se k němu ale odrazil a on jej posunul do vápna na Ibrahima Traoreho. Ten díky postavení Šulce nebyl v ofsajdu a z otočky pohotově prostřelil Hanuše.

64

Jakub Hromada dnes na trávníku nahradil Petra Ševčíka.

66

Střídá také Jablonec. Jan Chramosta nahradil na hrotu Sejka, Černák pak na levém křídle vystřídal Jovoviče.

68

Šmiga si snažil po souboji s Hübschmannem vykoledovat penaltu, sudí mu ale na špek neskočil. A vyčiněno dostal i od zkušeného obránce.

72

David Houska dnes dohrál, vystřídal jej Vojtěch Kubista.

72

Jablonec se znovu dotáhl na rozdíl 1 branky. Šulc pálil zpoza vápna nejspíš vedle, jenže na správném místě stal Jan Chramosta, který tečoval míč za překvapeného Mandouse.

78

V utkání dohrál Lukáš Masopust, nahradil jej Peter Olayinka, který překvapivě hraje na pravém kraji obrany.

85

Obrana Slavie zaváhala, Šulc se málem dostal k míči, ale dřív tam vyběhnutý Mandous.

87

Tomáš Malinský nahradil Pavla Šulce.

89

Závar před bránou Slavie, nakonec přes hlavu zakončoval Kubista, bránu ale minul.

90

Nastavuje se 5 minut.

90+3

Sešívaní v nastavení kontrolují průběh hry na půli soupeře.

90+4

Miloš Kratochvíl zkusil z vlastní poloviny překvapit Mandouse a poslal dalekonosnou ránu a jen těsně minul bránu.

Je konec, Slavia vyhrává v Jablonci 3:2.

Slavia si odváží z Jablonce cenné vítězství a další tři body do tabulky. Vítězství se rodilo trochu divoce. V šesté minutě byl vyloučen za ruku domácí Surzyn a Usor z nabídnutého přímého kopu zakroutil míč do brány. Převaha byla poté jasná, do přestávky ale druhá trefa nepřišla. Po ní si smolně srazil míč do brány gólman Hanuš. Za tři minuty však skvělým přímákem snížil Polidar.

Jenže trvalo dalších šest minut, než po brance Traore vedli sešívaní znovu o dva góly. V 72. minutě ještě snížil tečí Chramosta, víc už ale Severočeši nezvládli. Neujal se ani pokus Kratochvíla z vlastní poloviny v nastavení utkání. Pražané tak mají po třech kolech šest bodů, Jablonec stále jen jeden.

Ode mě to je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu