Slavia smazala tříbrankové manko a na Letné získala bod, videorozhodčí se nenudil

17. 3. 2018 17:09
Fotbalová Sparta vedla nad Slavií 3:0 v poločase, přesto skončilo pražské derby remízou.
Slavia bere senzační bod
Slavia bere senzační bod | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pořádnou přestřelkou skončilo 289. pražské derby, Sparta doma neudržela vedení 3:0 v poločase a remizovala se Slavií 3:3.

Letenští vedli ve šlágru 21. kola po dvou trefách zimní posily Nicolaeho Stanciua a vlastní brance Tomáše Součka v poločase 3:0, ale hosté díky gólům Miroslava Stocha a Simona Deliho snížili a v páté minutě nastavení z penalty srovnal Milan Škoda. Hned čtyřikrát v derby změnilo původní verdikt video.

Slavia na druhém místě tabulky udržela sedmibodový náskok před Spartou. Na vedoucí Plzeň ztrácejí červenobílí obhájci trofeje šest bodů, Viktoria má ale k dobru dvě utkání.

Sparta v derby počtvrté za sebou nezvítězila. Letenští i ve druhém duelu pod novým trenérem Pavlem Hapalem remizovali a nerozhodný výsledek si připsali počtvrté za sebou. V tabulce jsou až šestí.

V Praze napadlo několik centimetrů sněhu, pořadatelé ale dokázali připravit hrací plochu do takového stavu, že se mohlo hrát. Přestože před derby měla lepší formu Slavia, úvod patřil Spartě.

V 11. minutě ještě Plavšičovu střelu vyrazil Kolář, ale o minutu později udělal slávistický gólman velkou chybu. Stanciu střílel prakticky z brankové čáry a Kolář si míč srazil do sítě. V 18. minutě mohl zvýšit Lafata, ale z malého vápna překopl břevno.

Pak poprvé vstoupilo do hry video. Sudí Královec nařídil po Jugasově ruce penaltu, ale zhlédnutí záznamu "vytáhl" situaci před šestnáctku a kopal se jen přímý kop. Odražený balon napálil do sítě Stanciu, ale Štetina stál vedle Koláře v ofsajdu a video opět změnilo původní verdikt.

Letenští tak zvýšili na 2:0 až v 31. minutě. Stanciu zahrál rohový kop na bližší tyč a slávista Souček hlavou zamířil do vlastní branky. Za šest minut červenobílí díky Bořilově křížné střele snížili, ale potřetí v utkání změnilo verdikt video, neboť Škoda předtím stál v ofsajdu.

Zimní posila Slavie brankář Kolář neměl den a ve 43. minutě inkasoval další laciný gól. Stanciu dostal na straně prostor a střelou z úhlu na bližší tyč s mírnou Škodovou tečí přidal druhou trefu v utkání a třetí v české lize. Poprvé v historii nejvyšší soutěže některý z týmů v derby vyhrál první půli o tři góly.

Slávistický kouč Trpišovský po přestávce poslal na trávník Hromadu s Van Burenem a hosté se snažili o zdramatizování zápasu. V 63. minutě ještě Stoch pálil vedle, ale v 70. minutě už po rohu poslal balon nechytatelně pod břevno a připsal si první soutěžní gól v červenobílém dresu.

Na druhé straně po Stanciuově střele zasáhl Kolář, Štetina z dorážky minul a Spartu to nakonec přišlo hodně draho. V 83. minutě totiž snížil po rohu hlavou Deli a v nastavení počtvrté změnilo verdikt video. Sudí Královec po dohrání akce a zhlédnutí opakovaného záznamu nařídil po Štetinově faulu ve vápně penaltu a Škoda zařídil dělbu bodů.

Jihlava schytala debakl

Jablonečtí deklasovali Jihlavu na jejím hřišti 4:0. Severočeši pod trenérem Petrem Radou vyhráli i šesté soutěžní utkání v jarní části sezony a v neúplné tabulce poskočili na čtvrté místo.

Naopak jedenáctá Vysočina po sérii čtyř vítězství v nejvyšší soutěži nebodovala. V první půli skórovali Martin Doležal, Lukáš Masopust a Tomáš Holeš, po změně stran se proti bývalému týmu trefil opět Masopust.

Ostravské hráče nenastartovala ani trenérská výměna a v prvoligové premiéře pod Bohumilem Páníkem podlehli Dukle 1:2. Pro Pražany to bylo premiérové venkovní vítězství v sezoně, o které se postarali Patrik Brandner s Ondřejem Kušnírem.

I proto, že Baníku po změně stran rozhodčí neuznali dva góly a Milan Baroš snížil až v nastavení, čeká nováček na první jarní výhru a na čtrnácté místo ztrácí propastných osm bodů.

Mladoboleslavští nevyužili šanci vzdálit se pásmu sestupu a doma jen remizovali se Slováckem 1:1. Na gól Nikolaje Komličenka z úvodního dějství odpověděl čtvrt hodiny před koncem svou osmou brankou v této sezoně nejvyšší soutěže hostující Tomáš Zajíc.

Olomouc remizovala s Karvinou 1:1 a přišli tak o třetí místo v tabulce, kam se před ně dostal v pátek Liberec. Domácí vedli po gólu Jakuba Plška, ale Karviná okamžitě srovnala zásluhou Lukáše Budínského. Sigma tak z posledních šesti kol pouze jednou zvítězila, Karviná naopak bodovala pošesté za sebou a je devátá čtyři body nad pásmem sestupu.

21. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Slavia Praha 3:3 (3:0)

Branky: 12. a 43. Stanciu, 31. vlastní Souček - 70. Stoch, 83. Deli, 90.+5 Škoda z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek - Zelinka (video). ŽK: Lafata, V. Kadlec, Plavšič, Šural, Štetina - Danny, Hromada, Deli, Bořil. Diváci: 17.034.

Sparta: Nita - Zahustel, Costa, Štetina, Frýdek - Kulhánek, Kanga - V. Kadlec (83. Šural), Stanciu, Plavšič (90. M. Kadlec) - Lafata (70. Sáček). Trenér: Hapal.

Slavia: Kolář - Frydrych (46. Van Buren, 74. Tecl), Jugas, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Danny (46. Hromada), Sobol - Škoda. Trenér: Trpišovský.

Vysočina Jihlava - FK Jablonec 0:4 (0:3)

Branky: 14. a 59. Masopust, 9. Doležal, 41. Holeš. Rozhodčí: Proske - Myška, Horák. ŽK: Schumacher (Jihlava). Diváci: 2649.

Jihlava: Rakovan - Nový (70. Popovič), Tlustý, Buchta, Schumacher - Ljovin - Fulnek, Dvořák, Urblík (57. Daníček), Holík - Ikaunieks (24. Klíma). Trenér: Svědík.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - Masopust (88. Jankovič), V. Kubista, Trávník (72. Považanec), Jovovič (79. Hanousek) - Chramosta, Doležal. Trenér: Rada.

Baník Ostrava - Dukla Praha 1:2 (0:1)

Branky: 90.+1. Baroš - 38. Brandner, 67. Kušnír. Rozhodčí: Nenadál - Paták, Kubr. ŽK: Procházka, De Azevedo - Bezpalec. Diváci: 3916.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Psyché, Granečný - Hlinka - Fillo, Hrubý (71. Poznar), Jirásek (46. Diop), De Azevedo - Baroš. Trenér: Páník.

Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Bezpalec, Miloševič - Brandner (90.+4 Douděra), Holík (79. Hanousek), Bilovský - Schranz (73. Preisler), Holenda, Podaný. Trenér: Hynek.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 32. Komličenko - 74. Zajíc. Rozhodčí: Orel - Blažej, Antoníček. ŽK: Kateřiňák (Boleslav). Diváci: 1017.

M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Klíma, Chaluš, Křapka - Jánoš, Hubínek (85. Mareš) - Konaté (77. Ladra), Valenta (14. Kateřiňák), Přikryl - Komličenko. Trenér: Weber.

Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Šimko, Divíšek - Janošek (73. Kubala), Daníček - Navrátil, Sadílek (67. Machalík), Havlík (46. Rezek) - Zajíc. Trenér: Kordula.

Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1 (0:0)

Branky: 66. Plšek - 68. Budínský. Rozhodčí: Julínek - Kotík, Podaný. ŽK: Hála. Polom, Řezníček, Zahradníček (všichni Olomouc). Diváci: 2456.

Olomouc: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom, Falta - Kalvach, Texl (59. Plšek) - Zahradníček, Houska (86. Kotouč), Hála (75. Manzia) - Řezníček. Trenér: Jílek.

Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann - Janečka, Panák (58. Šisler) - Štepanovský, Budínský, Voltr (58. Kalabiška) - Wágner. Trenér: Mucha.