Jablonec doma těsně před koncem přišel o výhru a s Opavou jen remizoval

17. 2. 2019 17:09
Fotbalisté Jablonce ve 21. kole první ligy doma s Opavou dvakrát neudrželi vedení a po remíze 2:2 zůstali na čtvrtém místě neúplné tabulky. Svěřenci Petra Rady slezského nováčka v nejvyšší soutěži neporazili čtyřikrát za sebou. Na vedoucí branku Bogdana Vatajela odpověděl v prvním poločase Jakub Janetzký. Po změně stran vrátil Jablonci vedení vlastním gólem opavský kapitán Jan Žídek, ale v 86. minutě vyrovnal Tomáš Smola.
Fotbalisté Jablonce
Fotbalisté Jablonce | Foto: Reuters

Severočeši otevřeli skóre hned z první větší šance zápasu v 16. minutě. Chybující Řezníček před pokutovým územím nahrál Vatajelovi a ten propálil brankáře Šroma. Rumunský záložník, který v Jablonci hostuje ze Sparty, dal premiérový gól v české lize.

Hosté už za devět minut po rychlé akci rozebrali obranu soupeře a vyrovnali. Smola před brankou vrátil míč na Janetzkého a ten se trefil přesně k tyči. Gól byl pro jednadvacetiletého středopolaře speciální, protože v Opavě hostuje právě z Jablonce. Ve vyrovnaném prvním poločase ještě zahrozil domácí Kubista, jehož tvrdou ránu vyrazil brankář Šrom.

Jablonečtí fotbalisté začali i druhý poločas lépe. Chramostův oblouček ještě Šrom vyškrábnul na rohový kop, ale po něm už se v 55. minutě opět změnilo skóre. Trávník nacentroval do šestnáctky a Žídek hlavou nešťastně překonal vlastního gólmana.

Domácí měli i nadále převahu. Šrom vyrazil pokus střídajícího Ikauniekse, který poté ze slibné pozice minul branku. Neproměněné šance musely jablonecký tým mrzet v 86. minutě, kdy Smola vyrovnal hlavičkou ze Zavadilova rohu.

21. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - SFC Opava 2:2 (1:1)

Branky: 16. Vatajelu, 55. vlastní Žídek - 25. Janetzký, 86. Smola. Rozhodčí: Machálek - Pelikán, Vlasjuk. ŽK: Hovorka - Janetzký, Řezníček, Šrom. Diváci: 2585.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Jovovič (73. Acosta), Trávník, Kubista, Vatajelu - Chramosta (63. Ikaunieks), Doležal. Trenér: Rada.

Opava: Šrom - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Zavadil, Řezníček (61. Manzia) - Jurečka (61. Juřena), Janetzký, Zapalač (75. Stáňa) - Smola. Trenér: Kopecký.