Jablonec před vzájemným duelem přeskočil Plzeň. Dělí se o třetí místo

8. 12. 2020 19:10
Fotbalisté Jablonce zvítězili v dohrávce 9. ligového kola Fortuna:Ligy nad Bohemians 1905 2:1.
Radost fotbalistů Jablonce.
Radost fotbalistů Jablonce. | Foto: ČTK

Domácí poslal v 21. minutě do vedení Robert Hrubý a pojistku přidal v polovině druhého poločasu Vojtěch Kubista. V 86. minutě už jen snížil střídající Vojtěch Novák. Severočeši vyhráli potřetí za sebou a v tabulce se dělí o třetí místo s Olomoucí. Pražané získali z posledních tří kol jediný bod a zůstali třináctí.

Utkání se mělo původně hrát 29. listopadu, kvůli koronaviru v týmu Bohemians ale bylo odloženo. Na zápasy vinou opatření proti šíření covidu-19 v Česku nadále nemohou diváci.

Jablonec začal aktivněji a po 20 minutách otevřel skóre. Pilařovu střelu zpoza vápna zastavil rukou Köstl a následný přímý kop těsně za šestnáctkou proměnil přesnou střelou k tyči Hrubý. Domácí záložník si připsal 15. gól v české lize.

Odpovědět mohl nejaktivnější hráč Bohemians Vaníček. V 28. minutě napřáhl za vápnem a o kousek minul vzdálenější tyč. Krátce nato musel střídat autor branky Hrubý, jemuž se zřejmě udělalo nevolno. Chvíli před pauzou se protáhl až k další střele Vaníček a tentokrát těsně minul druhou tyč.

Po změně stran "Klokani" přidali a více drželi míč, k velkým šancím to ale nevedlo. Domácí se vymanili z tlaku po dvojitém střídání v 64. minutě a krátce nato zvýšili. Doležal přihrál Kubistovi a ten se povedenou ranou zhruba z 20 metrů trefil k tyči. V lize skóroval poprvé od února.

Bohemians nerezignovali a ještě dokázali zdramatizovat závěr. Necid přihrál v 86. minutě střídajícímu Novákovi, který z úhlu prostřelil Hanuše. Osmnáctiletý záložník dal svůj první ligový gól. Na vyrovnání už ale hosté nedosáhli. Pošesté za sebou tak ve vzájemném ligovém duelu zvítězil domácí tým.

9. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)

Branky: 21. R. Hrubý, 68. Kubista - 86. Novák. Rozhodčí: Ardeleanu - Caletka, Kotalík - Franěk (video). ŽK: Považanec, Kubista, Schranz, Krob - Hronek, Köstl, Vondra, Ljovin, Klusáček (trenér), Brabec (asistent trenéra). Bez diváků.

Jablonec: Hanuš - Haitl, Martinec, Zelený, Krob - Považanec (82. Hübschman) - Pleštil (64. Ladra), R. Hrubý (30. Doležal), Kubista, Pilař (64. Jovovič) - Schranz (82. Čvančara). Trenér: Rada.

Bohemians: Kouba - Schumacher (80. Vacek), Hůlka, Köstl, Vondra - Ljovin (80. Novák), Květ - Hašek (57. Nečas), Hronek (57. Keita), Vaníček (80. Osmančík) - Necid. Trenér: Klusáček.