Internet řeší létajícího Kangu. Za piruetu v derby ale záložník trest nedostane

Sport Sport
8. 11. 2018 15:19
Proti Slavii odehrál velmi dobrý zápas, svůj výkon si ale sparťanský záložník Guélor Kanga pokazil simulováním při střetu s obráncem Ondřejem Kúdelou.
Guélor Kanga
Guélor Kanga | Foto: Tomáš Liška

Přívlastek kontroverzní si s sebou přinesl na Letnou a pověst vynikajícího, ale problémového fotbalisty Gabonský záložník Guélor Kanga svědomitě plní i v Praze.

Naposledy na sebe upozornil v neděli, ve slavném derby pražských S. Nejen svým velmi dobrým výkonem, ale také hereckým představením ze druhého poločasu. A jeho kontakt se slávistickým obráncem Ondřejem Kúdelou ještě několik dní po derby frčí po internetu a sociálních sítích.

"Takový hráč by mohl být trochu nad věcí a přitvrdit. Bylo to od něho alibistické. Spoléhá na fauly, pořád dopředu padal. Ať jde do souboje čelem a postaví se k tomu. Jenom čeká, že mu rozhodčí některé fauly připísknou," komentoval souboj Kúdela.

Trest za evidentní simulaci Kanga od disciplinární komise nedostal, nicméně ho stejně čeká dvouzápasový distanc. V derby dostal už osmou žlutou kartu, jako první ze všech ligových hráčů v této sezoně. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump se distancoval od výpovědi velvyslance při Evropské unii Sondlanda

Prezident Spojených států Donald Trump se distancoval od středeční veřejné výpovědi amerického velvyslance při Evropské unii Gordona Sondlanda v Kongresu zmínkou o rozhovoru, kdy mu řekl, že od Ukrajiny nic nechce. Šéf Bílého domu novinářům zároveň řekl, že Sondlanda příliš dobře nezná a nijak často s ním nehovořil.

Trump citoval z jiné Sondlandovy výpovědi, ve které velvyslanci na dotaz, co žádá od Ukrajiny, odpověděl, že nic nechce. Sondland pod přísahou vypověděl, že nebylo pochyb, že Trump k Ukrajině přistupuje stylem "něco za něco", a že každý ve vedení Trumpovy administrativy o této politice věděl.

"Moc dobře ho neznám. Nemluvil jsem s ním často. Není to člověk, kterého dobře znám. Jeví se ale jako dobrý chlapík," řekl Trump novinářům o Sondlandovi. Velvyslanec v minulosti podporoval Trumpovu prezidentskou kampaň a na volby mu skrze své společnosti podle médií poslal milion dolarů (23 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pravomoci prezidenta se zřejmě nezmění. Nemáme k tomu mandát, tvrdí poslanci

Pravomoci prezidenta republiky pravděpodobně Parlament v současném složení nezmění. Proti se na středečním jednání ústavních komisí sněmovny a Senátu postavili zástupci ANO a SPD, které svými hlasy mohou ústavní změny ve Sněmovně zablokovat. Většinu možných úprav kompetencí hlavy státu odmítla i KSČM.

"Nemáme mandát k otevření této otázky," uvedla za ANO její poslankyně Helena Válková. Debatu komisí o možných změnách ústavních pravomocí prezidenta před svým předčasným odchodem označila za "zajímavou akademickou diskusi, které se ráda zúčastní, až bude mít čas". "Nevnímáme to jako zásadní nebo akutní problém," dodal poslanec ANO Milan Feranec.

Změnu prezidentských pravomocí odmítl také předseda SPD Tomio Okamura, který s ohledem na nemožnost je prosadit jednání komisí také předčasně opustil.

Předseda KSČM Vojtěch Filip byl ochoten podpořit odvolání přímo voleného prezidenta v referendu. Ochoten byl i k tomu, aby Sněmovna schvalovala kandidáty na ministry před jejich jmenováním tak, jako to činí Evropský parlament u adeptů na eurokomisaře. Bylo by to přijatelné i pro předsedkyni sněmovní komise Kateřinu Valachovou (ČSSD).

Další zprávy