Hvězdy Arsenalu a Dortmundu míří do Prahy. Ozáří Rosického oficiální loučení s kariérou

ČTK ČTK
22. 3. 2018 14:11
Exhibiční zápas slavného záložníka a současného funkcionáře Sparty se odehraje 9. června na Letné.
Tomáš Rosický už se jednou loučil, před prvním jarním zápasem proti Liberci. V červnu se ještě jednou objeví na trávníku.
Tomáš Rosický už se jednou loučil, před prvním jarním zápasem proti Liberci. V červnu se ještě jednou objeví na trávníku. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Rozlučka bývalého kapitána české reprezentace Tomáše Rosického s profesionální kariérou se uskuteční v sobotu 9. června na stadionu Sparty. V Praze na Letné se utkají Rosického spoluhráči z národního týmu a zahraniční hvězdy světového fotbalu. Konkrétní jména účastníků akce zatím organizátoři nezveřejnili.

"Vím, že rozlučkové zápasy nemají v Česku velkou tradici, ale pro mě byla možnost uspořádání podobné akce jasným rozhodnutím. Neměl jsem zatím možnost rozloučit se s fanoušky Sparty a národního týmu přímo na hřišti," uvedl v tiskové zprávě Rosický, který v prosinci oznámil konec hráčské kariéry a přesunul se do sportovního vedení Sparty.

"Vždy jsem se snažil fotbalem bavit, ukázat jeho krásu a rozmanitost. Se stejným cílem budu na hřiště nastupovat také 9. června. Mým obrovským přáním je si ještě jednou naposledy zahrát před vyprodanou Letnou a zápas si spolu s fanoušky užít," doplnil sedmatřicetiletý bývalý záložník.

V charitativním utkání by se měli představit i Rosického bývalí spoluhráči z Dortmundu nebo Arsenalu. "Neskutečně mě těší, jak pozitivní reakce na tuto akci dostávám. Oslovil jsem spoustu spoluhráčů z různých etap své kariéry a mohu fanouškům slíbit, že na Letné se dočkají skvělých fotbalistů. V průběhu dubna oznámíme další informace. Už teď se moc těším a děkuji všem, kteří se do této akce od začátku zapojili," konstatoval Rosický.

 

Právě se děje

Další zprávy