Ze Slavie do Bulharska? Záložník Hušbauer má nakročeno do Levski Sofia

Jiří Škuba Sport Jiří Škuba, Sport
7. 1. 2020 15:23
Po trenéru Pavlu Vrbovi by měla do bulharské ligy zamířit další výrazná postava české Fortuna:Ligy, Josef Hušbauer. Devětadvacetiletý záložník pražské Slavie aktuálně jedná s Levski Sofia.
Josef Hušbauer po zápase LM Barcelona - Slavia Praha
Josef Hušbauer po zápase LM Barcelona - Slavia Praha | Foto: Reuters

Slavia už před odletem na zimní soustředění ve Španělsku avizovala, že Hušbauerovi nebude v odchodu bránit. V médiích se ale vedle jeho jména skloňoval přece jen zvučnější bundesligový Düsseldorf. 

Podle zákulisních informací je ale nyní nejžhavějším uchazečem o Hušbauerovy služby právě Levski, o čemž svědčí i fakt, že Hušbauer podle zdroje Aktuálně.cz v pondělí odletěl do Sofie, aby se s místním prostředím seznámil. 

Levski Sofia v aktuální sezoně bulharské ligy odehrál dvacet zápasů, získal 43 bodů a drží druhé místo v tabulce. Na první Ludogorec, který od jarní části sezony povede Pavel Vrba, ztrácí pět bodů, přičemž o Ligu mistrů si zahraje jen ligový šampion.

V minulém ročníku skončilo Levski třetí za Ludogorcem a CSKA Sofia. V prvním předkole Evropské ligy pak vyřadilo slovenský Ružomberok, ale hned v následujícím vypadlo s kyperskou Larnakou. 

Hušbauer přišel do Slavie před čtyřmi lety od rivala ze Sparty. I on získal s červenobílými dva ligové tituly. Devětadvacetiletý středopolař odehrál za tým z Edenu 122 ligových utkání, v nichž si připsal 22 branek a 33 asistencí.

V evropských pohárech včetně kvalifikací nastoupil za Slavii do 25 utkání s bilancí čtyř gólů a dvou asistencí. Stejně jako Milan Škoda, který včera oznámil odchod do tureckého Genclebirligi, má v Edenu smlouvu do konce sezony.  

"Kluci dostávají pro ně zajímavé nabídky ze zahraničí, jsou to pro ně hodně zajímavé destinace. Tím, že nás na jaře čeká jen 15 zápasů, dostali od klubu svolení o nabídkách jednat. Byla by to pro ně taková nová výzva. Nechceme jim v tom bránit, necháváme to vyloženě na nich," uvedl v pondělí slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy