Hráli jsme se zataženou ruční brzdou. Čeká nás těžká sezona, předpovídá Daníček ze Slovácka

Marek Janoš Marek Janoš
29. 7. 2017 20:41
Fotbalisté Slovácka a Jablonce se v úvodním kole Het ligy rozešli smírně po remíze 1:1. Domácí nepředvedli příliš dobrý výkon a ví, že je čeká těžká sezona.
Česká liga: Plzeň - Slovácko:
Česká liga: Plzeň - Slovácko: | Foto: Tomáš Liška

Uherské Hradiště - Slovácko remizovalo v úvodním kole Het ligyJabloncem 1:1. Domácí poslal už ve třetí minutě do vedení útočník Tomáš Zajíc, jenže potom začal být výraznější Jablonec a srovnal Ondřej Mihálik.

Po bleskovém úderu se domácí stáhli a po zbytek úvodního poločasu působili rozpačitým dojmem. "Hráli jsme se zataženou ruční brzdou. Funěli jsme jako lokomotivy, vůbec nevím proč," krčil po utkání rameny zklamaný slovácký záložník Vlastimil Daníček.

Slovácko následně vyklidilo pole a hrál Jablonec, který si vybojoval řadu standardních situací. Domácí je dokázali bránit jen do 19. minuty, kdy se po rohu prosadil Ondřej Mihálik a srovnal stav zápasu na 1:1.

"Gól Slovácka nás paradoxně nakopl. Zaslouženě jsme vyrovnali," řekl jablonecký Michal Trávník. Následně mohl jít Jablonec i do vedení, ale ojedinělou šanci poslal Doležal jen na horní síť. "V prvním poločase jsme mohli vytěžit víc než jeden gól. Máme sice jen bod, ale musíme být skromní, jsme rádi," pokračoval v hodnocení, zároveň ale uznal, že ani jeden z týmů neměl mnoho šancí.

Po prvním poločase, který kontroloval Jablonec, se Slovácko oklepalo a po pauze hru srovnalo. "O přestávce jsme nebyli spokojení. K výkonu si své řekli hráči i trenéři," líčil Daníček.

"Ve druhém poločase jsme už byli aktivnější," pokračoval v hodnocení Daníček. "Škoda, že jsme předtím tak zalezli. Po gólu jsem myslel, že to půjde a dáme jim trojku, ale nic," vtipkoval domácí střelec Tomáš Zajíc, který do zápasu naskočil se zraněním.

"Mám natržený břišní sval, to bolí při všem, i když nehraju," přiblížil své těžkosti. Dvacetiletý útočník navíc delší dobu netrénoval, k týmu se vrátil až v pátek. "Popravdě jsem myslel, že budu střídat tak ve dvacáté minutě," vydechoval po zápase.

Uherskohradišťský klub má na pozici útočníka potíže. Pokud by Zajíc nenastoupil, na hrotu by musel hrát buď jednadvacetiletý korejský forvard Yu nebo osmnáctiletý Kubala.

"Už před zápasem jsme věděli, že nás čeká ohromně těžká sezóna. Máme spoustu mladých, i když velmi talentovaných kluků," je si vědom stavu v klubu zkušený záložník Daníček.

Po remíze s Jabloncem odcestují Moravané do Jihlavy a následně uvítají doma Baník. Severočechy čeká domácí bitva s Plzní, ve třetím kole Het ligy zamíří do Teplic.