Hrajeme o titul, usmíval se po páté výhře Slavie v řadě střelec Barák

Marek Janoš Marek Janoš
19. 10. 2016 20:47
Antonín Barák byl klíčovým mužem dohrávky prvního kola fotbalové ligy mezi Brnem a Slavií. Záložník sešívaných nejdřív otevřel skóre zápasu a krátce po pauze rozhodl druhou brankou v zápase o výhře Slavie 4:1. „Hrajeme o titul,“ řekl po zápase, i když později svá slova zmírnil. „Je to samozřejmě silné prohlášení, ve hře je hodně týmů,“ řekl. „Ale formu máme,“ culil se.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: Lukáš Caha

Co rozhodlo zápas?

Nejdůležitější bylo, že jsem z našeho týmu cítil, že si za vítězstvím jdeme. Chtěli jsme vyhrát, dařilo se nám. Jeden druhému jsme věřili, což byl pro nás základ úspěchu.

Po poločase byl výsledek 1:1, druhý jste jednoznačně vyhráli. Čím to bylo?

Dá se říct, že oba poločasy byly podobné. V prvním se nám nepodařilo proměňovat šance a ke konci jsme dostali gól. Hráli jsme oba skoro stejně.

Věděli jste před zápasem o tom, že Brno doma více než rok neprohrálo?

My jsme sem jeli s tím, že prostě chceme vyhrát. Každý zápas se nějak vyvíjí a nám to dnes herně hodně sedlo. Brno si moc nevěřilo na míči a nám vycházelo hodně věcí. Vypadalo to suverénně, ale každý zápas je těžký. Zlomilo se to až ve druhé půli.

Přišlo vám zpětně vhod, že se zápas odložil na začátku sezóny?

Je to možné, že to pro nás bylo lepší. My to neovlivníme, asi to tak mělo být.

Vstřelil jste dvě branky, myslel jste na hattrick?

Ano, mohl jsem dát hattrick, ale v zápase jsem na to nemyslel. Snažil jsem se co nejvíce dostávat do šancí a pomoct týmu. To je moje úloha na hřišti. Dnes se mi to povedlo, takže jsem relativně spokojený. I když to samozřejmě mohlo být lepší.

Se Zlínem se teď dělíte o třetí příčku…

Zatím to nic neznamená. Všechno se ukáže až na konci sezóny. Důležité bude i to, jak to zvládneme v hlavách. Slavie dlouho o horní příčky nehrála, ale máme dost zkušených hráčů. I my mladí se o to chceme rvát. Chceme hrát nahoře, věřím, že tak budeme hrát dál.

Vyhráli jste pátý zápas v řadě. Jak to, že se vám tak daří?

V týmu to klape. Stabilizovala se sestava, mění se jen jeden post. Jsme sehraní a funguje nám to dobře.

Hrajete o titul?

Určitě. Já sám bych si to hrozně přál, i když samozřejmě to jsou silné slova. O titul hraje pět šest týmů, ale proč se toho bát? Proč to nezkusit? Máme formu a věřím, že když ji udržíme, tak máme šanci o titul hrát.

Proti Slovácku budete velcí favoriti. Je to svazující?

Musíme do toho jít pořád stejně a nemít v hlavě to, že se přiblížíme vršku. Od první minuty chceme na Slovácko vlétnout a vyhrát.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy