Hotovo za pět minut. Slavia dala Zlínu dva bleskové góly, pak výhru ještě navýšila

13. 11. 2022 20:17
Fotbalisté Slavie v 16. kole první ligy zvítězili 4:0 na hřišti Zlína a podzimní část nejvyšší soutěže zakončili pátou výhrou za sebou. Pražané využili zaváhání vedoucí Plzně proti Pardubicím (1:1) a na obhájce titulu ztrácí z druhé příčky tabulky už jen dva body.
Ondřej Lingr při vítězství Slavie ve Zlíně dva góly dal a na jeden přihrál
Ondřej Lingr při vítězství Slavie ve Zlíně dva góly dal a na jeden přihrál | Foto: Reuters

Ve zlínské bráně se poprvé od třetího kola objevil Dostál, který nahradil obvyklou jedničku Rakovana.

Stejně jako při poslední porážce na hřišti Bohemians 1905 (2:3) začal jen na lavičce nejlepší střelec "Ševců" Jawo, jehož trápily zdravotní problémy.

Zranění nepustilo do hry na druhé straně Matěje Juráska, dvougólového střelce z utkání minulého kola proti Ostravě (3:1).

Slávisté stejně jako v srpnu při prvním vzájemném utkání sezony (4:1) skórovali hned v úvodu. Jurečka po autovém vhazování šikovně patičkou přistrčil míč Lingrovi a ten poprvé prostřelil Dostála. Vzápětí navíc Oscar našel za obranou rozeběhnutého Douděru, jenž sólový nájezd s přehledem zakončil.

Domácí po nevydařené pětiminutovce vyrovnali hru a dostali se i do zakončení, Fillo ani Silný ale volejem z nadějných pozic bránu netrefili. V 28. minutě se tak znovu radovali "sešívání", tentokrát z 50. ligové branky v ročníku. Lingrův centr ze standardní situace si našel ve vápně Olayinka a hlavičkou o zem si připsal pátou trefu v sezoně. Slavia nasázela Zlínu minimálně tři branky ve čtvrtém duelu v řadě.

Snížit mohl po změně stran aktivní Fillo, prudkou střelu z nadějné pozice ale poslal nad břevno. Bilanci si tak znovu vylepšila nejlepší ofenziva soutěže. V 56. minutě se prodral po pravé straně před bránu Masopust a odražený míč dorazil do sítě Lingr. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní fotbalista zaznamenal desátou soutěžní trefu v ročníku, v lize má na kontě sedm branek. Dva góly v zápase dal Lingr naposledy v únoru při výhře 5:1 nad Hradcem Králové.

Zlín se branky na rozdíl od vzájemného utkání v Edenu nedočkal, Kolář totiž ve vyložené šanci vychytal střídajícího Dramého a udržel třetí čisté konto v sezoně.

Slavia uspěla ve vzájemném duelu poosmé v řadě, na hřišti Zlína vyhrála počtvrté za sebou. "Ševci" zvítězili v jediném z posledních deseti kol a na předposledním místě mají už jen dvoubodový náskok na Pardubice.

16. kolo první fotbalové ligy:

Trinity Zlín - Slavia Praha 0:4 (0:3)

Branky: 2. a 56. Lingr, 5. Douděra, 28. Olayinka. Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Líkař - Machálek (video). ŽK: J. Kolář - Kačaraba, Santos. Diváci: 4688.

Zlín: Dostál - J. Kolář, Hlinka, Simerský - Reiter, Janetzký (81. Hellebrand), Didiba (46. Hrubý), Čanturišvili - Fillo (68. Dramé), Silný (58. Jawo), Bartošák (58. Vukadinovič). Trenér: Jelínek.

Slavia: O. Kolář - Masopust (74. Ewerton), Santos, Kačaraba, D. Jurásek - Hromada, Oscar (46. Provod) - Douděra (67. Usor), Lingr (81. Kričfaluši), Olayinka - Jurečka (67. Tecl). Trenér: Trpišovský.