Horší, než se zdálo. Masopust už si nezahraje. Snad stihne letní přípravu, doufá kouč

Sport ČTK Sport, ČTK
31. 3. 2022 21:43
Slávistický fotbalista Lukáš Masopust je podle trenéra Jindřicha Trpišovského se zraněním třísla z úterního přípravného utkání reprezentace ve Walesu vyřazen do konce sezony. 
Lukáš Masopust
Lukáš Masopust | Foto: Reuters

"Má velkou modřinu v tříselné oblasti. Nemá moc cenu se bavit o šesti týdnech, je to stoprocentně vyřazení do konce sezony," prohlásil Trpišovský v klubové televizi.

"Pokud se zapojí do letní přípravy, budeme rádi," doplnil kouč českého mistra.

"Je to vážnější zranění, které navázalo na to, že nebyl úplně v pořádku. Nějaké problémy ho provázely v minulosti. Bohužel ty dva (reprezentační) zápasy během té krátké doby ho asi dohnaly. Lukáš je hráč, který jde každou vteřinu na hřišti na 100 procent, přes závit, což se mu teď stalo osudným," dodal Trpišovský.

Devětadvacetiletý Masopust při remíze českého celku v Cardiffu 1:1 odehrál 62 minut a pak musel být kvůli zranění střídán. Slavia ve středu ostře zkritizovala za jeho nasazení vedení reprezentace, jemuž vyčetla, že jednu z klubových opor nešetřilo po čtvrtečním utkání semifinále o mistrovství světa ve Švédsku. Národní tým se ohradil a upozornil, že sám Masopust chtěl nastoupit.

Lékaři podle prvotních prognóz odhadovali zhruba šestitýdenní absenci, což by znamenalo, že by Masopust teoreticky mohl stihnout jedno nebo dvě kola ligové nadstavby.

Následně jsou v červnu ještě na programu čtyři reprezentační zápasy Ligy národů.

Podle Trpišovského je ale vyloučeno, že by se Masopust na závěr sezony ještě mohl vrátit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy