Horňák promlouval Costovi do duše. Nechci, aby se to pod mým vedením opakovalo, řekl

Marek Janoš Marek Janoš
12. 5. 2019 7:27
Na sparťanského obránce Costu se po minulém utkání na Baníku snesla vlna kritiky za ostrý skluz na ostravského Martina Filla. Proti Liberci třiatřicetiletý bek nepředvedl žádný diskutabilní zákrok, dával si pozor. A navíc vstřelil rozhodující branku. Pomohly i rozhovory s Michalem Horňákem.
HET liga, Karviná - Sparta: Nhamoinesu Costa
HET liga, Karviná - Sparta: Nhamoinesu Costa | Foto: Dalibor Sosna

Třetí zápas po změně na trenérské lavičce ve Spartě, třetí vítězství Letenských. Ti dokázali pod Horňákem porazit i Liberec a ve třetím zápase v řadě udrželi nulu vzadu. Velkým dílem k tomu přispěl i rodák z afrického státu Zimbabwe Costa.

Jeho gól ze šesté minuty zápasu byl vítězný. "Liberec mě má možná rád," smál se po zápase Costa, který se trefil podruhé v sezoně, opět do sítě Slovanu a opět z toho byla výhra 1:0. "Gól pro mě není ničím výjimečný, hlavně si cením domácí výhry a nuly vzadu," zvážněl Costa.

Ještě seriózněji se zatvářil, když padla otázka týkající se i jeho zákroku z minulého kola na ostravského Filla. "Nechci udělat nic na kriminál. Moje práce je ale hlavně bránit, nechci udělat nějaký ostrý zákrok. Po zápase jsem šel hned za Fillem a omlouval se mu," vrátil se k situaci z minulého týdne.

Horňák: Costa je charakterově dobrý

Po zmíněném zákroku promlouval Costovi do duše i trenér Horňák. "Po utkání s Baníkem jsem s ním několikrát mluvil. On chápe co udělal. Je to nepříjemné pro nás i pro něj, protože byl každý den v novinách. Nechtěl bych, aby se pod mým vedením takový zákrok opakoval," zdůraznil.

Jinak si ovšem devětačtyřicetiletý trenér spolupráci s jedním z nejzkušenějších hráčů v kabině pochvaluje. Z Costy se stal důležitý článek sparťanského týmu.

"Costa je velice inteligentní hráč a charakterově dobrý kluk," je přesvědčený Horňák a zdůrazňuje roli zimbabwského obránce v kabině. "Komunikuje se všemi hráči. Beru ho jako zkušeného hráče. Služebně tu odehrál nejvíc a je příkladem toho, jak by se měl hráč chovat v kabině. Baví se i s mladými. Všichni kluci ho náramně respektují a podle toho se i chová," dodal.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Policie v Hongkongu znovu nasadila slzný plyn, ale demonstrace slábnou

Policie v Hongkongu dnes zasáhla slzným plynem a vodními děly proti další vlně demonstrací prodemokratického hnutí. Původně pokojný povolený protest na předměstí Tuen Mun se proměnil v potyčky s policií poté, co někteří demonstranti začali házet na policisty kamení a zápalné lahve.

Nepokoje tam během odpoledne utichly a několik stovek lidí se přesunulo ke stanici Yuen Long, kde se pokojná demonstrace opět zvrhla ve střety s policií. Protestů se podle policie zúčastnilo kolem 4300 lidí, tedy několikanásobně méně, než v minulých týdnech.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy