Horňák promlouval Costovi do duše. Nechci, aby se to pod mým vedením opakovalo, řekl

Marek Janoš Marek Janoš
12. 5. 2019 7:27
Na sparťanského obránce Costu se po minulém utkání na Baníku snesla vlna kritiky za ostrý skluz na ostravského Martina Filla. Proti Liberci třiatřicetiletý bek nepředvedl žádný diskutabilní zákrok, dával si pozor. A navíc vstřelil rozhodující branku. Pomohly i rozhovory s Michalem Horňákem.
HET liga, Karviná - Sparta: Nhamoinesu Costa
HET liga, Karviná - Sparta: Nhamoinesu Costa | Foto: Dalibor Sosna

Třetí zápas po změně na trenérské lavičce ve Spartě, třetí vítězství Letenských. Ti dokázali pod Horňákem porazit i Liberec a ve třetím zápase v řadě udrželi nulu vzadu. Velkým dílem k tomu přispěl i rodák z afrického státu Zimbabwe Costa.

Jeho gól ze šesté minuty zápasu byl vítězný. "Liberec mě má možná rád," smál se po zápase Costa, který se trefil podruhé v sezoně, opět do sítě Slovanu a opět z toho byla výhra 1:0. "Gól pro mě není ničím výjimečný, hlavně si cením domácí výhry a nuly vzadu," zvážněl Costa.

Ještě seriózněji se zatvářil, když padla otázka týkající se i jeho zákroku z minulého kola na ostravského Filla. "Nechci udělat nic na kriminál. Moje práce je ale hlavně bránit, nechci udělat nějaký ostrý zákrok. Po zápase jsem šel hned za Fillem a omlouval se mu," vrátil se k situaci z minulého týdne.

Horňák: Costa je charakterově dobrý

Po zmíněném zákroku promlouval Costovi do duše i trenér Horňák. "Po utkání s Baníkem jsem s ním několikrát mluvil. On chápe co udělal. Je to nepříjemné pro nás i pro něj, protože byl každý den v novinách. Nechtěl bych, aby se pod mým vedením takový zákrok opakoval," zdůraznil.

Jinak si ovšem devětačtyřicetiletý trenér spolupráci s jedním z nejzkušenějších hráčů v kabině pochvaluje. Z Costy se stal důležitý článek sparťanského týmu.

"Costa je velice inteligentní hráč a charakterově dobrý kluk," je přesvědčený Horňák a zdůrazňuje roli zimbabwského obránce v kabině. "Komunikuje se všemi hráči. Beru ho jako zkušeného hráče. Služebně tu odehrál nejvíc a je příkladem toho, jak by se měl hráč chovat v kabině. Baví se i s mladými. Všichni kluci ho náramně respektují a podle toho se i chová," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy