Horké odpoledne na Letné: Do Sparty přichází střelec Kozák, blízko je i kouč Jílek

Jiří Škuba Jiří Škuba
28. 5. 2019 15:21
Exliberecký útočník Libor Kozák je druhou posilou fotbalové Sparty. Klub by měl v nejbližších hodinách oznámit i příchod nového trenéra Václava Jílka.
Libor Kozák v novém dresu
Libor Kozák v novém dresu | Foto: AC Sparta Praha

Devětadvacetiletý útočník se vrátil do české ligy letos v zimě poté, co v zahraničí strávil více než deset let. A v Liberci se okamžitě chytil: v deseti zápasech nastřílel sedm gólů a na jeden přihrál.

"Příchod do Sparty pro mě znamená obrovskou motivaci, moc se na tohle angažmá těším. Nebylo to náročné rozhodování, sešel jsem se s Tomášem Rosickým, který mi představil, co se snaží na Spartě sestavit za tým - od té chvíle jsem byl odhodlaný jít sem," řekl po přestupu Libor Kozák.

Sparta prý byla s Kozákem v kontaktu již několik měsíců, v úterý na Letné podepsal dvouletou smlouvu. "Je to pracovitý, týmový hráč a zkušený gólový útočník s výborným výběrem místa ve vápně," vysvětloval sportovní ředitel Tomáš Rosický. "Zároveň je to pro nás osobnost na hřiště i do kabiny, od které se naši mladí útočníci mohou učit. Ve své kariéře musel překonat hodně překážek a jen tím potvrdil, že je to bojovník, který má silný charakter a touhu vítězit. Přesně takové typy nyní potřebujeme," dodal.

Bývalý střelec Lazia Řím nebo Aston Villy se shodou okolností v úterý po šesti letech vrátil i do národního týmu: pro dvojzápas s Bulharskem a Černou Horou si ho vybral reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý.

Jílek je na cestě

Během dnešního odpoledne, nejpozději zítra by Sparta měla představit i nového trenéra. Má se jím stát Václav Jílek, dosavadní kouč Olomouce.

Jelikož Jílek před měsícem podepsal v Olomouci novou smlouvu, Spartu bude stát jeho návrat na Letnou osm milionů. Ten si podle informací serveru Seznam Zprávy nechá na Letné jako asistenta Michala Horňáka, ze Sigmy si pak s sebou přivede Jiřího Saňáka.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy