Ligový debut ukončil tvrdý souboj s Řezníkem. Mám v hlavě úplné černo, řekl Horák

ČTK ČTK
28. 6. 2020 20:08
Ligový debut prožil ve 3. kole nadstavbové skupiny o titul proti Plzni dvacetiletý fotbalový bek či záložník Sparty Daniel Horák. Premiéru v nejvyšší soutěži však Horákovi, který dosud působil v B-týmu, zkazila nejen prohra 1:2, ale i tvrdý souboj s Radimem Řezníkem v závěru utkání, po němž si nic nepamatoval.
Daniel Horák si po souboji s Radimem Řezníkem nepamatoval svůj ligový debut.
Daniel Horák si po souboji s Radimem Řezníkem nepamatoval svůj ligový debut. | Foto: sparta.cz

"Vůbec si to nepamatuju. Vlastně celý zápas. Mám po té ráně v hlavě úplně černo, nepamatuju si nic," řekl v nahrávce pro média Horák, který dostal příležitost poté, co se trenér Václav Kotal rozhodl šetřit většinu opor pro středeční finále domácího poháru s Libercem.

Do utkání naskočil od druhého poločasu místo Adama Hložka. Debutu si velmi vážil. "Cením si toho moc, je to obrovský zážitek. Jsem od malička sparťan, takže si toho ohromně vážím. Jsem za to strašně rád," uvedl Horák.

Před duelem cítil lehkou nervozitu. "Myslím si, že to k tomu patří. Na hřišti to ze mě spadlo a jsem strašně rád za to, že jsem dostal tuhle šanci," konstatoval Horák.

Rozdíl oproti třetí nejvyšší soutěži je podle něj značný. "Samozřejmě, je to obrovská změna. Fotbal je rychlejší, souboje tvrdší. Je to ve všem jiné," prohlásil Horák, který hrál v minulosti dorosteneckou ligu za Hradec Králové.

Dosud se připravoval s B-týmem, přestože mu sezona kvůli koronaviru skončila už v březnu. "Pořád jsem byl v tréninku s B-týmem, takže člověk je pořád v nějaké zátěži. Takže z tohoto pohledu žádný problém nebyl," řekl Horák, který v předčasně ukončené ročníku ČFL vstřelil pět branek v 15 zápasech.

Sparta v Plzni prohrála po sérii osmi soutěžních výher v řadě. "Sice tady nastoupilo pár náhradníků, ale rozhodně jsme nechtěli nic podcenit, chtěli jsme ten zápas zvládnout i v této sestavě. Brali jsme to i jako přípravu na Liberec," uvedl Horák.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy