Ligový debut ukončil tvrdý souboj s Řezníkem. Mám v hlavě úplné černo, řekl Horák

ČTK ČTK
28. 6. 2020 20:08
Ligový debut prožil ve 3. kole nadstavbové skupiny o titul proti Plzni dvacetiletý fotbalový bek či záložník Sparty Daniel Horák. Premiéru v nejvyšší soutěži však Horákovi, který dosud působil v B-týmu, zkazila nejen prohra 1:2, ale i tvrdý souboj s Radimem Řezníkem v závěru utkání, po němž si nic nepamatoval.
Daniel Horák si po souboji s Radimem Řezníkem nepamatoval svůj ligový debut.
Daniel Horák si po souboji s Radimem Řezníkem nepamatoval svůj ligový debut. | Foto: sparta.cz

"Vůbec si to nepamatuju. Vlastně celý zápas. Mám po té ráně v hlavě úplně černo, nepamatuju si nic," řekl v nahrávce pro média Horák, který dostal příležitost poté, co se trenér Václav Kotal rozhodl šetřit většinu opor pro středeční finále domácího poháru s Libercem.

Do utkání naskočil od druhého poločasu místo Adama Hložka. Debutu si velmi vážil. "Cením si toho moc, je to obrovský zážitek. Jsem od malička sparťan, takže si toho ohromně vážím. Jsem za to strašně rád," uvedl Horák.

Před duelem cítil lehkou nervozitu. "Myslím si, že to k tomu patří. Na hřišti to ze mě spadlo a jsem strašně rád za to, že jsem dostal tuhle šanci," konstatoval Horák.

Rozdíl oproti třetí nejvyšší soutěži je podle něj značný. "Samozřejmě, je to obrovská změna. Fotbal je rychlejší, souboje tvrdší. Je to ve všem jiné," prohlásil Horák, který hrál v minulosti dorosteneckou ligu za Hradec Králové.

Dosud se připravoval s B-týmem, přestože mu sezona kvůli koronaviru skončila už v březnu. "Pořád jsem byl v tréninku s B-týmem, takže člověk je pořád v nějaké zátěži. Takže z tohoto pohledu žádný problém nebyl," řekl Horák, který v předčasně ukončené ročníku ČFL vstřelil pět branek v 15 zápasech.

Sparta v Plzni prohrála po sérii osmi soutěžních výher v řadě. "Sice tady nastoupilo pár náhradníků, ale rozhodně jsme nechtěli nic podcenit, chtěli jsme ten zápas zvládnout i v této sestavě. Brali jsme to i jako přípravu na Liberec," uvedl Horák.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy