Hon na pravého obránce Sparta vzdala. Na Letné nyní vyhlížejí stopera a posilu do ofenzivy

Jiří Škuba ČTK Jiří Škuba, ČTK
18. 6. 2018 12:33
Brankář Milan Heča a útočník Benjamin Tetteh. To jsou zatím jediné dvě posily, které trenér Pavel Hapal přivítal na pondělním zahájení letní přípravy Sparty.
Benjamin Tetteh na úvodním tréninku Sparty v sezoně
Benjamin Tetteh na úvodním tréninku Sparty v sezoně | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Loni v létě to byl přestupový fičák, letos je situace ve Spartě až nezvykle poklidná. Na první trénink s mužstvem vyběhli na trávník letenského tréninkového hřiště "jen" dva noví muži - Milan Heča za Slovácka a Benjamin Tetteh z Bohemians.

Sparta se netajila snahou nalákat posilu na pravý kraj obrany, námluvy se švédským mladíkem Linusem Wahlqvistem ovšem nedopadly a liberecký Vladimír Coufal dal přednost konkurenční Slavii.

"Měli jsme vytipované hráče jak u nás, tak i v zahraničí. Z různých důvodů to nedopadlo. Jednou z variant bylo i stažení Tomáše Wiesnera z hostování v Liberci a nakonec jsme se rozhodli, že mu dáme šanci," prohlásil sportovní ředitel Zdeněk Ščasný.

Přesto by měla minimálně jedna nová tvář do obrany ještě dorazit. Ale ne na pravý kraj, ale na pozici stopera. Podle informací Aktuálně.cz to je největším favoritem na rudý dres čtyřiadvacetiletý Srb Uroš Radakovič, který v Olomouci zažil výbornou sezonu. Druhou posilou by měl být jeden hráč do ofenzivy.

"Snažíme se přivést hráče do základní sestavy, takže se věci jako každý rok táhnou. Věřím, že jeden dva přestupy dotáhneme a do odjezdu na soustředění budeme mít soupisku uzavřenou," prohlásil Ščasný. Sparta se bude v Rakousku připravovat od 30. června do 11. července.

Tutový už je ale příchod dvacetiletého útočníka Bohemians Benjamina Tetteha. "Sledovali jsme ho dlouho, je to typ hrotového hráče, který momentálně v kádru nemáme. Určitě také vnímáme, že má velký potenciál zlepšovat se. Jedná se o moderního útočníka silného v osobních soubojích," řekl Ščasný. 

Mladý útočník, jenž prošel i Standardem Lutych a Slováckem, se připojil k týmu trenéra Pavla Hapala, který se dnes sešel k prvnímu společnému tréninku. Na něm chyběli jarní brankářská jednička Florin Nita, Nicolae Stanciu, Tal Ben Chaim a Josef Šural, kteří dostali delší volno poté, co si po konci sezony ještě plnili reprezentační povinnosti. K mužstvu by se měli připojit ve čtvrtek 21. června.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy