Zastaví Vysočinu až v Evropské lize? A čekal remízu Sparty Karel Gott? Tak sítě hodnotí ligové kolo

František Typovský František Typovský
12. 3. 2018 12:58
Nejen premiéru Pavla Hapala na lavičce Sparty nabídlo nejnovější kolo fotbalové HET ligy. A dění na trávníku opět neuniklo pozornosti u uživatelů na Twitteru. Podívejte se na ty nejzajímavější reakce.

Falešný Hapal

Falešný twitterový účet Andrey Stramaccioniho si po Italově odvolání změnil jméno na nově jmenovaného trenéra Sparty Pavla Hapala. A hned v prvním zápase pod Hapalovým vedením bylo co komentovat. Jen ten mix češtiny a angličtiny tomu chybí.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy