Jugas způsobil penaltu a Slavia ztratila ve Zlíně vítězství. I tak ale překonala rekord Sparty

23. 9. 2017 18:52
Slavia v osmém ligovém kole jen remizovala na hřišti Zlína 1:1, naopak Olomouc nezaváhala, když doma porazila Duklu 3:0 a vyhoupla se před Slavii na druhé místo tabulky. Slavia přitom ve Zlíně od 76. minuty utkání vedla, když se trefil Milan Škoda, jenže po penaltovém faulu Jakuba Jugase srovnal šest minut před koncem Vukadin Vukadinovič.
Milan Škoda
Milan Škoda | Foto: Milan Kammermayer

Zlín - Fotbalisté Zlína remizovali v osmém kole se Slavií Praha 1:1. Ševci ztratili doma první body, naopak Slavia ani na čtvrtý pokus nedokázala na půdě soupeře zvítězit a počtvrté remizovala. Pražané vedli od 76. minuty, kdy si po rohovém kopu dal vlastní gól Ondřej Bačo. Zlínu se podařilo vyrovnat 84. minutě, kdy Vukadin Vukadinovič proměnil penaltu. Slavia tak alespoň 34. zápasem v řadě bez porážky vytvořila nový rekord ligy.

"Máme rekord čtyřiatřicet zápasů bez porážky, ale radost z něj nemám. Na Plzeň jsme si připsali další ztrátu. Jsme zklamaní, že jsme ani ve čtvrtém zápase venku nezvítězili. Jmenovatel je stále stejný, nedokážeme proměnit ani ty nejvyloženější šance," řekl po utkání trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

V dalších sobotních zápasech zvítězila Sigma nad Duklou 3:0 a Bohemians doma podlehli Jablonci 0:1. Ve večerním duelu pak Plzeň vyhrála v Mladé Boleslavi 0:2 a vede tabulku už o sedm bodů (více zde).

Sestavě Slavie oproti vítěznému derby se Spartou chyběli stoper Deli a Ngadeu, které nahradili Frydrych a Souček. Zlín zvolil pozornou hru v defenzívě, kterou se snažil prokládat rychlými protiútoky. První vážnější šanci měl po centru Ekpaie už v 5. minutě Vukadinovič, jemuž chyběl krok k tomu, aby před opuštěnou brankou přesněji trefil míč.

Slavia po tomto varování postupně převzala iniciativu. Těžila z křídelní hry, po pravé straně se prosazoval Van Buren a na levé straně měl Matejov problémy s ubráněních technicky vybaveného Stocha. Ve středu pole táhl Slavii Hušbaeur, kterému chyběla při dvou střelách v úvodní čtvrthodině přesnější koncovka.

Iniciativní hosté vážněji zahrozili v 19. minutě, kdy domácí zadáci nechali volný prostor Stochovi, který se dostal po úniku od půlící čáry sám až před brankáře Dostála. Místo střely ale hledal volného Škodu, který však na nepřesnou přihrávku nedosáhl. Také ve 34. minutě stál u zrodu další gólové šance Stoch. Po centru z levé strany ve skluzu zakončoval Van Buren, který ale zblízka přestřelil branku.

Ševci ve druhém poločase zvýšili útočnou aktivitu. K útočníkům Diopovi se Železníkem se zapojoval do ofenzívy i Vukadinovič. Na rozdíl od prvního poločasu si také domácí hráči vytvořilo více šancí. V oboustranně rychlém fotbale Slavia využívala každou chybu soupeře k bleskovým protiútokům, který chyběla přesnost v koncovce.

V závěrečných dvaceti minutách se už dostal Zlín pod tlak soupeře. Dvakrát ohrozil zlínskou branku. V 76. minutě po rohovém kopu si hlavou srazil míč do vlastní sítě stoper Bačo. V 84. minutě obránce Jugas srazil ve vyložené šanci Diopa a z penalty vyrovnal Vukadinovič. V dramatickém závěru Zmrhal ve vyložené šanci přestřelil a na druhé straně v nastavení Vukadinovičovu střelu k tyči stačil brankář Laštůvka vyrazit.

Olomouc zaváhání Slavie využila

Remízy Slavie ve Zlíně využili fotbalisté Sigmy Olomouc, kteří v sobotu přehráli Duklu Praha 3: a na druhém místě tabulky vystřídali právě sešívané. Dvěma góly se pod výhru Hanáků podepsal Jakub Plšek, v závěru zvyšoval Martin Sladký. Olomouc tak bodovala popáté za sebou, naopak Dukla z pěti venkovních duelů v sezoně získala jediný bod.

Pošesté za sebou bodovali v sobotu fotbalisté Jablonce, kteří zvítězili 1:0 na hřišti Bohemians Praha 1905. V neúplné tabulce se tak vyhoupli už na čtvrtou příčku. Gólem se o to zasloužil Martin Doležal. Bohemians z posledních šesti ligových duelů dali jediný gól, přesto to byla teprve jejich druhá porážka v sezoně.

8. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - Slavia Praha 1:1 (0:0)

Branky: 84. Vukadinovič z pen. - 76. vlastní Bačo. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Pospíšil. ŽK: Traoré - Frydrych, Jugas. Diváci: 5564.

Sestavy:

Zlín: Dostál - Matejov, Bačo, Gajič, Holzer - Ekpai (76. Beauguel), Traoré (82. Podio), Jiráček, Vukadinovič - Diop, Železník (65. Džafič). Trenér: Páník.

Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Frydrych, Sobol - Souček, Rotaň - Van Buren (73. Necid), Hušbauer (60. Zmrhal), Stoch - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Sigma Olomouc - Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 17. a 31. Plšek, 80. Sladký. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Pochylý. ŽK: Radakovič - Kušnír, Mustedanagič, Ostojič, Tetour. Diváci: 3657.

Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Houska, Texl (78. Obročník), Kalvach, Falta (82. Manzia) - Plšek (87. Hála). Trenér: Jílek.

Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Miloševič, Tetour - Holík (76. Schranz), Mustedenagič (69. Djuranovič), Koval (62. Douděra) - Holenda. Trenér: Hynek.

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 56. Doležal. Rozhodčí: Marek - Kotík, Hájek. ŽK: Doležal, Jovovič, Jankovič (všichni Jablonec). Diváci: 4238.

Sestavy:

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek (84. Vaníček) - Reiter (66. Kabajev), Nečas, Hašek ml., Luts (78. Jirásek) - Tetteh. Trenér: Hašek st.

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Kubista, Trávník (16. Považanec), Jovovič (87. Zelený) - Doležal (81. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.