Dukla se oklepala z výprasku v Edenu a smetla Boleslav, Zbrojovka se pod Pivarníkem zvedá

24. 11. 2017 19:18
Dukla uzavřela první polovinu HET ligy vítězstvím nad Mladou Boleslaví 4:1, důležitou výhru 0:2 v Jihlavě zaznamenala Zbrojovka Brno. Ve večerním duelu Bohemians natáhli svoji neporazitelnost už na šest zápasů, když remizovali 0:0 s Libercem.
Jan Holenda vstřelil třetí gól Dukly.
Jan Holenda vstřelil třetí gól Dukly. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Důležité výhry si v pátečních předehrávaných zápasech 15. kola HET ligy připsaly Dukla a Zbrojovka. Pražané doma porazili Mladou Boleslav 4:1, v záchranářském duelu pak vyhrálo Brno v Jihlavě 0:2. Šnůru bez porážky pak už na šest utkání natáhli pražští Bohemians, kteří remizovali s Libercem 0:0.

Fotbalisté Dukly díky páteční výhře udrželi domácí neporazitelnost v této sezoně a částečně napravili minulý debakl 0:5 na Slavii. Naopak Středočeši podruhé za sebou prohráli a v neúplné tabulce jsou desátí hned za pražským soupeřem.

Už v úvodních šesti minutách se na Julisce prosadili domácí Jakub Podaný a Uroš Djuranovič, ještě do poločasu snížil Tomáš Přikryl. Po změně stran přidali další góly Jan Holenda a opět Djuranovič. Mladé Boleslavi kvůli respiračním problémům chyběl hlavní trenér Dušan Uhrin mladší, kterého na lavičce zastoupil asistent Petr Čuhel.

"Hlavně za druhý poločas a start prvního poločasu jsme si to vítězství asi zasloužili," uvedl po utkání kouč domácích Pavel Hynek

Brněnští fotbalisté v pátečním duelu s Jihlavou poprvé v sezoně vyhráli venku. Zbrojovka, o jejímž vítězství rozhodl dvěma góly Michal Škoda, odskočila pásmu sestupu na rozdíl pěti bodů.

"Dnešní zápas byl pro nás nesmírně důležitý, dokázali jsme to poprvé venku výsledkově zvládnout. Podali jsme velmi dobrý taktický i herní výkon. Zápas jsme odběhali a i srdíčkem jsme ho odbojovali. Jsem spokojený a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," prohlásil po utkání trenér vítězů Roman Pivarník.

Jihlava se po dnešní porážce dostala do problémů a pokud v tomto kole poslední Ostrava i předposlední Slovácko zvítězí, propadne se na poslední příčku.

Díky remíze 0:0 s Libercem "Klokani" bodovali pošesté za sebou, mohou ale přijít o šestou příčku tabulky. Hosté v tomto duelu teprve podruhé za posledních 18 zápasů nejvyšší soutěže neskórovali a nevyužili šanci minimálně do neděle bodově dotáhnout druhou Olomouc. V neúplné tabulce zůstali čtvrtí.

"Dneska se měly spíš prodávat vstupenky na atletické závody a ne na fotbalové utkání. Kondiční trenéři si přišli na své. Z atletiky by mužstva dostala jedničku, z fotbalu tak tři minus," okomentoval divácky nezáživný duel kouč Liberce Jindřich Trpišovský.

15. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 4:1 (2:1)

Branky: 6. a 70. Djuranovič, 3. Podaný, 50. Holenda - 26. Přikryl. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Pospíšil. ŽK: Podaný - Mingazov, J. Rada, Mareš. Diváci: 1391.

Sestavy:

Dukla: F. Rada - Kušnír, Bezpalec, Jiránek, Podaný - Bilovský, Holenda, Tetour - Miloševič (80. Preisler), Djuranovič (71. Brandner), Schranz (76. Holík). Trenér: Hynek.

M. Boleslav: Agajev - Pauschek, Stronati, Magera, Fabián (71. Komličenko) - Takács (67. Mareš), J. Rada - Mingazov (82. Chramosta), Hubínek, Přikryl - Mebrahtu. Trenér: Čuhel.

Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 0:2 (0:2)

Branka: 30. a 43. Škoda. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Horák. ŽK: Keresteš, Nový, Tlustý (všichni Jihlava). Diváci: 2455.

Sestavy:

Jihlava: Hanuš - Fulnek (46. Urblík), Tlustý, J. Krejčí, Keresteš - Nový - Záviška (68. Klíma), Dvořák, Vaculík, Novotný (46. Zoubele) - Ikaunieks. Trenér: Kopecký.

Brno: Melichárek - Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil - Sedlák - Přichystal, Kratochvíl, Škoda (81. L. Krejčí), Lutonský (90. Fortes) - Zikl (84. Janošek). Trenér: Pivarník.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Jílek - Arnošt, Fišer. ŽK: Kúdela (Liberec). Diváci: 4189.

Sestavy:

Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Kocič - Jindřišek - Reiter (81. Luts) , Martin Hašek ml., Vaníček - Mašek (86. Tetteh) - Nečas (66. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.

Liberec: Kolář - Mikula, Kúdela, Karafiát - Kulhánek - Coufal, Bosančič (66. Kerbr), Breite, Potočný - Graiciar (46. Bartl), Pulkrab (76. Voltr). Trenér: Trpišovský.