Heča skvělými zákroky oddálil plzeňské oslavy. Věřím, že titul už nám neunikne, řekl Vrba

Marek Janoš Marek Janoš
13. 5. 2018 7:01
Plzeň remizovala se Slováckem doma 1:1. Trenér Pavel Vrba přesto označil výkon Viktorie za jeden z nejlepších na jaře.
Pavel Vrba.
Pavel Vrba. | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Viktoria Plzeň nedokázala porazit ve 28. kole HET ligy na domácím hřišti Slovácko, se kterým pouze remizovala 1:1. Vedení hostům sebral v 78. minutě Tomáš Chorý.

Ztráta bodů rozběsnila domácí fanoušky, hráči byli zklamaní. Přesto Plzni stačí k jistotě titulu uhrát v následujících zápasech s Teplicemi a Duklou aspoň tři body.

Trenér Pavel Vrba je přesvědčený, že se to Západočechům povede. "Momentálně nám chybí jedna výhra a věřím, že s takovými výkony tři body uhrajeme," uvedl po zápase. Spokojený byl s předvedenou hrou.

Plzeň v utkání naprosto dominovala, v některých pasážích zápasu si vytvořila drtivý tlak. Jenže po chybě brankáře Matúše Kozáčika Slovácko dokonce vedlo v 70. minutě 1:0 a o osm minut později musel remízu zachraňovat Tomáš Chorý.

"Chtěli vyhrát. Myslím ale, že se ukázal charakter týmu. Nesložili jsme hlavy a po inkasovaném gólu jsme si vypracovali snad tři vyložené šance. Sice se nám nepodařilo zápas otočit, ale musíme zvednout hlavu," burcoval po zápase.

S množstvím vytvořených šancí byl spokojený i Pavel Vrba. Plzeň i se značně obměněnou sestavou, Petržela musel například hrát jako pravý obránce, byla v útoku velmi nebezpečná a neochromilo ji ani zranění stopera Hájka na začátku zápasu. Jeho pozici zastal Živulič.

"Musím říct, že Živulič odehrál skvělé utkání a hodně nás překvapil. Všichni hráči, kteří byli na hřišti, odvedli opravdu dobrý výkon," chválil svěřence Vrba. Výkon svého týmu označil za jeden z nejlepších na jaře.

Hrdinou Slovácka byl Milan Heča. Brankář hostů proti plzeňským několikrát vynikl a předvedl řadu špičkových zákroků. Po dobu 78 minut přiváděl střelce soupeře k šílenství a sérii bez inkasované branky nakonec natáhl na 610 minut v řadě, tedy více než deset hodin.

Brankáři soupeře vysekl poklonu i střelec vyrovnávací branky Tomáš Chorý. "Chytil aspoň čtyři góly. Odchytal hodně dobrý zápas," chválil brankáře. "Štěstí na naší straně moc nestálo," dodal.

Plzeň musí čekat na pondělní výsledek Slavie v zápase s Duklou. Titul bude moct slavit pouze pokud sešívaní na Julisce prohrají. V opačném případě si Viktoriáni s oslavami počkají minimálně do dalšího kola. "Za sebe se neohlížíme. Musíme se soustředit na své utkání s Teplicemi," odmítl spoléhání na špatné výsledky Slavie Chorý.