Heča skvělými zákroky oddálil plzeňské oslavy. Věřím, že titul už nám neunikne, řekl Vrba

Marek Janoš Marek Janoš
13. 5. 2018 7:01
Plzeň remizovala se Slováckem doma 1:1. Trenér Pavel Vrba přesto označil výkon Viktorie za jeden z nejlepších na jaře.
Pavel Vrba.
Pavel Vrba. | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Viktoria Plzeň nedokázala porazit ve 28. kole HET ligy na domácím hřišti Slovácko, se kterým pouze remizovala 1:1. Vedení hostům sebral v 78. minutě Tomáš Chorý.

Ztráta bodů rozběsnila domácí fanoušky, hráči byli zklamaní. Přesto Plzni stačí k jistotě titulu uhrát v následujících zápasech s Teplicemi a Duklou aspoň tři body.

Trenér Pavel Vrba je přesvědčený, že se to Západočechům povede. "Momentálně nám chybí jedna výhra a věřím, že s takovými výkony tři body uhrajeme," uvedl po zápase. Spokojený byl s předvedenou hrou.

Plzeň v utkání naprosto dominovala, v některých pasážích zápasu si vytvořila drtivý tlak. Jenže po chybě brankáře Matúše Kozáčika Slovácko dokonce vedlo v 70. minutě 1:0 a o osm minut později musel remízu zachraňovat Tomáš Chorý.

"Chtěli vyhrát. Myslím ale, že se ukázal charakter týmu. Nesložili jsme hlavy a po inkasovaném gólu jsme si vypracovali snad tři vyložené šance. Sice se nám nepodařilo zápas otočit, ale musíme zvednout hlavu," burcoval po zápase.

S množstvím vytvořených šancí byl spokojený i Pavel Vrba. Plzeň i se značně obměněnou sestavou, Petržela musel například hrát jako pravý obránce, byla v útoku velmi nebezpečná a neochromilo ji ani zranění stopera Hájka na začátku zápasu. Jeho pozici zastal Živulič.

"Musím říct, že Živulič odehrál skvělé utkání a hodně nás překvapil. Všichni hráči, kteří byli na hřišti, odvedli opravdu dobrý výkon," chválil svěřence Vrba. Výkon svého týmu označil za jeden z nejlepších na jaře.

Hrdinou Slovácka byl Milan Heča. Brankář hostů proti plzeňským několikrát vynikl a předvedl řadu špičkových zákroků. Po dobu 78 minut přiváděl střelce soupeře k šílenství a sérii bez inkasované branky nakonec natáhl na 610 minut v řadě, tedy více než deset hodin.

Brankáři soupeře vysekl poklonu i střelec vyrovnávací branky Tomáš Chorý. "Chytil aspoň čtyři góly. Odchytal hodně dobrý zápas," chválil brankáře. "Štěstí na naší straně moc nestálo," dodal.

Plzeň musí čekat na pondělní výsledek Slavie v zápase s Duklou. Titul bude moct slavit pouze pokud sešívaní na Julisce prohrají. V opačném případě si Viktoriáni s oslavami počkají minimálně do dalšího kola. "Za sebe se neohlížíme. Musíme se soustředit na své utkání s Teplicemi," odmítl spoléhání na špatné výsledky Slavie Chorý.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy