Gól Slavie v Příbrami neměl platit, předtím měla kopat penaltu

8. 6. 2020 19:00
Fotbalisté Slavie v úterním utkání 27. ligového kola v Příbrami vyhráli 1:0 brankou, která neměla platit.
Petar Musa.
Petar Musa. | Foto: Milan Kammermayer

Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR předcházela vítěznému gólu Petara Musy z 82. minuty ruka jeho spoluhráče Davida Zimy. Půl minuty předtím ale měli Pražané zahrávat penaltu. Komise o tom informovala v komuniké.

V Příbrami, kde zápasu asistoval videorozhodčí, bylo k vidění několik sporných situací. Zatímco v 72. minutě hlavní sudí Ondřej Pechanec penaltu pro slávisty po souboji domácího Karla Soldáta s hostujícím Nicolaem Stanciuem správně neodpískal, situace na přelomu 81. a 82. minuty rozhodčí nezvládli.

Nejprve chybně nenařídili pokutový kop po faulu na hostujícího Lukáše Provoda. Akce Pražanů pokračovala a za necelou půlminutu červenobílí rozhodli o důležitých třech bodech, když se trefil střídající Musa. Branka však neměla platit, neboť mu míč do šance přistrčil rukou Zima. Chybu komise vytkla i videorozhodčímu Janu Machálkovi, který měl hlavnímu doporučit gól neuznat a přezkoumat předchozí faul na Provoda.

Ještě většího přehmatu se dopustil ve víkendovém zápase 28. kola v Teplicích hlavní sudí Ondřej Ginzel. Přestože měl na utkání k dispozici kolegu Karla Hrubeše u videa, i po přezkoumání situace ze záznamu chybně nařídil penaltu pro hostující Jablonec za zákrok na Michala Jeřábka. Domácí Pavel Čmovš však podle komise nefauloval.

Jablonecký Jan Krob v 84. minutě pokutový kop neproměnil, Severočeši ale i tak zvítězili 2:1 gólem Miloše Kratochvíla z třetí minuty nastavení.

V dalších zápasech 27. a 28. kola se zásadní chyby nezrodily, byť ve Zlíně musel sudího Pavla Královce upozornit na neodpískanou penaltu pro domácí videorozhodčí. Královec nařídil pokutový kop až po zhlédnutí záznamu a Tomáš Poznar zajistil gólem z penalty "Ševcům" výhru 1:0 nad Příbramí. Komise také ocenila výkon rozhodčích ve šlágru Slavie s Plzní (0:0).

před 8 hodinami

Ve Švédsku zemřela žena po útoku nožem během politického festivalu

Při tradičním setkání politiků s občany na švédském ostrově Gotland zemřela žena po útoku nožem. Policie v souvislosti s činem zatkla 33letého muže a nevylučuje politický motiv.

Policie podle agentury Reuters uvedla, že útok se odehrál poblíž místa, kde měla projev předsedkyně Strany středu Annie Lööfová. Do vazby byl vzat muž podezřelý z vraždy.

Deník Aftonbladet s odvoláním na své zdroje uvedl, že muž měl vazby na neonacistickou scénu. Policie tyto informace dosud nepotvrdila, podle deníku však uvedla, že politický motiv nevylučuje.