Foto: Nespokojený Vrba, urputné vedro a jediný gól. To byl zápas Viktorky s Libercem

Plzeň vyhrála nad Libercem. Prohlédněte si fotografie ze zápasu...
Plzeň hostila ve druhém kole FORTUNA:LIGY klub z Liberce.
Oba celky chtěly navázat na výkony z minulých utkání a vyhrát opět za tři body.
Viktorka nastoupila se dvěma změnami v základní sestavě. Hořava v záloze nahradil Procházku. V útoku dostal šanci Řezníček, zatímco Čermák začal na lavičce.
Ubong Ekpai sledoval zápas jen ze střídačky.
Foto: Tomáš Liška
Sport Sport, Tomáš Liška
30. 7. 2018 22:29
Druhé kolo FORTUNA:LIGY přineslo gólové hody. Zápas Plzně s Libercem byl však světlou výjimkou. Viktorka vstřelila doma jedinou branku, přesto slaví další body do tabulky. Podívejte se na fotografie ze zápasu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy