V legendárních Drnovicích zase bude liga. Stadion zažil kmotry i evropskou slávu

V legendárních Drnovicích zase bude liga. Stadion zažil kmotry i evropskou slávu
Po patnácti letech se do Drnovic vrací druhá liga. Poslední utkání druhé nejvyšší soutěže se na stadionu odehrálo v roce 2006. Drnovice skončily na 14. místě, ale vzhledem k finančním potížím stejně sestoupily.
O rok později dokonce klub, který působil od začátku 90. let především v první lize, nehrál vůbec žádnou soutěž.
Drnovice do ligy postoupily v posledním ročníku společné československé federální soutěže. V sezoně 1993/1994 tak hrály v prvním ročníku samostatné české Gambrinus lize a skončily na 10. místě.
Ligovou premiéru zažila tehdejší Petra Drnovice v srpnu 1993. Nebývalý vzestup klubu z vesnice o 2 200 obyvatelích byl neobvyklý v rámci celé Evropy.
Foto: Milan Kammermayer
Marek Janoš Milan Kammermayer, Marek Janoš
15. 7. 2021 9:36
Po 15 letech se bude ve dvoutisícových Drnovicích na jižní Moravě opět hrát ligový fotbal. Azyl zde nalezne nováček druhé nejvyšší soutěže z Vyškova.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy