Provokace, krásky v hledišti i Barošův úsměv. Vítejte na třaskavém slezském derby

V kotli Baníku plály při utkání fotbalové ligy s Opavou nejen emoce, ale i ohně.
Vzdušný souboj svedli domácí Daniel Holzer (vpravo) a Matěj Hrabina.
První se radovali domácí. Kuzmanovič z trestného kopu nacentroval z pravé strany míč na hlavu Diopa, který z malého vápna trefil balon přesně k tyči.
Radovaly se z něj půvabné fanynky Baníku...
A tak na tváři Milana Baroše, domácí zraněné ikony, mohl hrát veselý úsměv. Jeho celek vyhrál a kolo před koncem základní části má jistou účast ve skupině o titul.
Foto: Dalibor Sosna
Sport Sport, Dalibor Sosna
21. 4. 2019 23:06
Vyprodaný stadion, rivalita na každém kroku, kterou umí dát fanoušci nemilosrdně najevo. A na hřišti nesmlouvavá bitva, v níž nakonec ostravský Baník ve 29. kole fotbalové Fortuna:Ligy udolal soka z Opavy 2:0. Podívejte se na fotoreportáž ze slezského derby.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy