Petržela se vrací. Po odchodu z Plzně posílí Slovácko, kde v lize jako mladík začínal

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 7. 2019 15:50
Bývalý reprezentační záložník Milan Petržela bude po odchodu z Viktorie Plzeň hrát za Slovácko. S moravským klubem, v jehož dresu v minulosti poprvé okusil nejvyšší soutěž, podepsal šestatřicetiletý fotbalista smlouvu na dva roky.
Milan Petržela vysvlékl plzeňský dres, bude hájit barvy Slovácka
Milan Petržela vysvlékl plzeňský dres, bude hájit barvy Slovácka | Foto: Tomáš Liška

"Vracím se do známého prostředí. První ligové krůčky jsem udělal právě tady na Slovácku jako dvacetiletý mladík. Věřím, že zkušenosti, které jsem za ta léta nasbíral, teď Slovácku pomohou," citovaly Petrželu internetové stránky celku z Uherského Hradiště.

Petržela z Plzně odešel jako volný hráč. Na západě Čech působil od roku 2008, pouze v sezoně 2012/2013 nastupoval za Augsburg. Ve Viktorii patřil k výrazným postavám nejúspěšnějšího období klubu, se kterým získal čtyři tituly a byl u všech tří účastí v základní skupině Ligy mistrů.

Do Slovácka se Petržela vrátil po třinácti letech, během kterých si zahrál také za Spartu a Jablonec. V nejvyšší soutěži má na kontě 362 zápasů a 42 branek. V národním týmu odehrál 19 utkání a na mistrovství Evropy v roce 2012 byl u postupu do čtvrtfinále.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy