Slavia sedmi góly deklasovala Bukurešť, Plzeň s Rumuny remizovala

5. 7. 2022 20:14
Fotbalisté Slavie Praha deklasovali na soustředění v Rakousku 7:1 Rapid Bukurešť a poprvé v přípravě na novou sezonu zvítězili. "Sešívaní" rozhodli o triumfu třemi brankami od 51. do 55. minuty, hattrickem se blýskl Brazilec Ewerton.
Jindřich Trpišovský, Oscar Dorley a Taras Kačaraba
Jindřich Trpišovský, Oscar Dorley a Taras Kačaraba | Foto: ČTK

Slavia se v Oeppingu ujala vedení už ve třetí minutě, kdy si Ewerton svým typickým způsobem navedl míč na střed hřiště a z hranice vápna se trefil přesně k tyči.

Pětadvacetiletá letní posila Pražanů se navíc krátce po pauze dvakrát prosadila na zadní tyči, nejprve volejem a následně hlavou. Na obě branky Ewertonovi přihrál pravý bek Douděra, spoluhráč z posledních sezon v Mladé Boleslavi.

Další zásahy přidali Usor a debutující reprezentační útočník Jurečka. V 69. minutě sice snížil Vojtuš, v závěru ale pojistili vysoké vítězství další čerstvá posila Valenta a Olayinka.

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského se po remíze 1:1 s Olympiakosem Pireus dočkali prvního triumfu v přípravě. Závěrečný duel sehrají ve Welsu proti maďarskému týmu Puskás Akadémia a 21. července už je čeká úvodní duel 2. předkola Evropské konferenční ligy.

Plzeň poprvé zaváhala

Fotbalisté Plzně remizovali v úvodním utkání na soustředění v Rakousku 0:0 s rumunským týmem Botosani. Úřadující ligoví šampioni poprvé během přípravy nezvítězili.

Kouč Michal Bílek nasadil od začátku sestavu se všemi oporami a k hromadnému střídání sáhl až po hodině hry. Viktoria se ale tentokrát střelecky neprosadila, ačkoliv při předchozích čtyřech výhrách nasázela celkem 21 branek. Plzeň alespoň počtvrté v přípravě udržela čisté konto.

Plzeň se v rámci soustředění ve Westendorfu utká ještě v pátek s belgickým Sint-Truidenem a příští úterý v Kufsteinu s Besiktasem Istanbul.

Slovácko si poradilo s Třincem

Naopak Slovácko zvítězilo i ve čtvrtém přípravném utkání před novou sezonou. Po třech výhrách nad slovenskými soupeři dnes porazilo na domácí půdě na stadionu Širůch 2:0 druholigový Třinec. Trefili se záložníci Vladislav Ljovin a Milan Petržela.

Ljovin se prosadil v 24. minutě a Petržela přidal pojistku v 49. minutě, kdy po Brandnerově centru poslal míč do odkryté sítě. Slovácko skórovalo v přípravě zatím sedmkrát a pokaždé dal gól jiný hráč.

Čtvrtý tým uplynulé sezony nejvyšší soutěže čeká další duel v sobotu proti dalšímu druholigovému celku Vyškovu.

Připravujeme podrobnosti.

Přípravná fotbalová utkání

Viktoria Plzeň - Botosani 0:0

Sestava Plzně: Staněk - Řezník (60. Holík), Pernica (60. Hranáč), Hejda (60. Čihák), Havel (60. Sýkora) - Bucha (60. Qose), Kalvach (60. Ndiaye) - Kopic (60. Mihálik), Cadu (60. Trusa), Mosquera (60. Pilař) - Chorý (60. Kliment). Trenér: Bílek.

Slavia Praha - Rapid Bukurešť 7:1 (1:0)

Branky: 2., 51. a 53. Ewerton, 55. Usor, 67. Jurečka, 80. Valenta, 84. Olayinka - 69. Vojtuš.

Sestava Slavie: Kolář - Douděra (68. Schranz), Ousou (68. Icha), Santos (68. Kačaraba), Oscar (68. D. Jurásek) - Tiéhi (46. Valenta), Holeš (68. Hromada) - Usor (68. Sor), Traoré (68. Ševčík), Ewerton (68. Olayinka) - Jurečka (68. Tecl). Trenér: Trpišovský.

1. FC Slovácko - Třinec 2:0 (1:0)

Branky: 24. Ljovin, 49. Petržela.

Sestava Slovácka: Nguyen (46. Borek) - Šimko (60. SInjavskij), Kadlec (46. Šuvalija), Daníček (46. Hofmann), Kalabiška (60. Juroška) - Petržela (60. Vecheta), Ljovin (60. Srubek), Havlík (60. Trávník), Holzer (60. Polášek) - Brandner (60. Kozák), Šašinka (46. Kohút). Trenér: Svědík.