Šlágr o titul proti Plzni bude bez tribuny Sever. Slavia zase pyká za fanoušky

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 5. 2019 17:03
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zavřela Slavii Praha na dva soutěžní zápasy tribunu Sever. Klub navíc za výtržnosti fanoušků při nedávném domácím derby se Spartou v semifinále poháru musí zaplatit pokutu 100 tisíc korun. Slavia se proti trestu hodlá odvolat a chce požádat o odklad trestu do rozhodnutí odvolací komise.
Pyrotechnika fanoušků přišla fotbalovou Slavii docela draho
Pyrotechnika fanoušků přišla fotbalovou Slavii docela draho | Foto: Milan Kammermayer

"Ze strany fanoušků Slavie došlo k opakovanému masivnímu použití pyrotechniky, které již poněkolikáté v sezoně vedlo k přerušení utkání. Proto komise rozhodla, že je na místě proměnit podmínku v nepodmíněný trest. Taková recidiva by sama o sobě vedla k uzavření sektoru i bez předchozí podmínky," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček.

Slavia bude mít zavřenou tribunu Sever na zápasy nadstavby o titul s Plzní, s níž červenobílí bojují o titul, a Jabloncem.  "Slavia se odvolá proti rozhodnutí disciplinární komise. Současně požádá o odklad vykonavatelnosti rozhodnutí disciplinární komise do doby rozhodnutí odvolací komise," napsal na twitteru šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

Pro celek z Edenu nejde o první trest. Naposledy byl vedoucí tým nejvyšší soutěže potrestán pokutou 300 tisíc korun za nevhodné chování fanoušků při ligovém derby se Spartou, které se hrálo dva týdny před pohárovým semifinále.

Sparta tehdy dostala stejnou pokutu a za výtržnosti při poháru v Edenu jí disciplinárka už minulý týden na dva zápasy zakázala výjezd fanoušků.

Vedení Slavie se před týdnem z jednání disciplinární komise z vážných důvodů omluvilo, o trestu pro vršovický celek proto komise rozhodovala až dnes.

Potrestán byl také asistent trenéra Slavie Pavel Řehák, který se při utkání v Edenu pokusil napadnout Martina Frýdka. Záložník Sparty byl totiž původně za ostrý zákrok na Josefa Hušbauera vyloučen, ale po zásahu videorozhodčího byl trest změněn na žlutou kartu a Frýdek mohl pokračovat v utkání. Řehák za nesportovní chování zaplatí pokutu 30.000 korun.

V dvouměsíční podmínce je Ostrava, které za použití pyrotechniky v pohárovém semifinále s Bohemians 1905 hrozí uzavření sektorů domácích vlajkonošů na jedno soutěžní utkání. Baník navíc musí zaplatit pokutu 30 tisíc korun a dalších 70 tisíc za chování fanoušků při ligovém derby s Opavou.

 

Právě se děje

Další zprávy