Fotbalová liga může naplno začít, druhé kolo testů dopadlo dobře

ČTK ČTK
26. 5. 2020 14:28
Druhé kolo plošných testů na nový typ koronaviru neodhalilo u žádného z 16 fotbalových týmů z první ligy ani u 14 z 16 celků z druhé nejvyšší soutěže pozitivní případ. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace ČR, která v Česku řídí profesionální soutěže. Obnovená sezona tak může naplno začít, dnes jsou na programu čtyři zápasy 25. kola první ligy.
Tomáš Vondrášek z Teplic a Jakub Pešek z Liberce se zdraví po zápase 23. kola první ligy Teplice - Liberec.
Tomáš Vondrášek z Teplic a Jakub Pešek z Liberce se zdraví po zápase 23. kola první ligy Teplice - Liberec. | Foto: ČTK

Bez nálezu dopadlo testování i u týmů Mladé Boleslavi a pražské Slavie, které měly jako jediné z klubů po jednom pozitivním případu v první vlně testů. Oba celky se utkají dnes od 20:00, o dvě hodiny dříve začnou další tři ligové duely. Zbylé čtyři zápasy 25. kola jsou na programu ve středu.

Druhou vlnu plošných testů ještě musí absolvovat druholigové celky Ústí nad Labem a Zbrojovka Brno, které zasáhnou do restartované sezony až ve čtvrtek. Už v sobotu nastoupily k dohrávce 23. ligového kola Teplice s Libercem a v pondělí se hrála předehrávka druhé nejvyšší soutěže mezi Duklou Praha a Jihlavou.

Všechny kluby musely před restartem sezony, kterou v březnu na dva a půl měsíce přerušila pandemie koronaviru, absolvovat v rozmezí pěti až šesti dnů dva testy. Mezi koncem základní části první ligy a začátkem nadstavby musí týmy podstoupit ještě třetí kolo odběrů. Plošné testování organizuje LFA.

Slavia s Mladou Boleslaví absolvovaly už tři testy, kvůli pozitivnímu nálezu z první vlny musely v minulém týdnu ještě na kontrolní odběry. U obou klubů dopadly v pořádku.

V případě pozitivního nálezu rozhoduje o dalším postupu hygienická stanice, u Mladé Boleslavi ani Slavie nemusela vzhledem k pouhému jedinému případu sáhnout k plošné karanténě celého týmu. Oba celky v minulém týdnu na pár dnů přerušily trénink, slávisté byli z preventivních důvodů v klidovém režimu. Ani jeden z obou nakažených hráčů neměl příznaky nemoci covid-19. Identitu nakažených klub, LFA ani krajská hygienická stanice nezveřejňují.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy