reklama
 
 

Schváleno, liga se bude od sezony 2018–19 hrát se třemi nadstavbovými skupinami

10. 4. 2017 12:55
Grémium Ligové fotbalové asociace potvrdilo, že se od sezony 2018–19 bude hrát nejvyšší česká fotbalová liga novým způsobem. Vedle současného modelu s třiceti koly bude následovat nadstavbová část se třemi skupinami.

Praha - Ligové grémium Ligové fotbalové asociace dnes schválilo návrh na změnu herního systému první a druhé ligy, která začne platit od sezony 2018/19. K současnému modelu s třiceti koly přibude nadstavbová část se třemi skupinami, v nichž klubům zůstanou získané body. Změnu dnes schválilo grémium Ligové fotbalové asociace poměrem třiceti hlasů ku dvěma, proti byly jen druholigové celky Opava a Znojmo.

Skupiny o titul se zúčastní prvních šest týmů, které se utkají každý s každým jednokolově. Tři nejlepší celky budou hrát třikrát doma a dvakrát venku. Týmům zůstanou body, které získaly během 30 kol.

Celky na sedmém až desátém místě si pohárovým způsobem na dva zápasy zahrají o to, kdo se čtvrtým nebo pátým mužstvem bude bojovat o místo v Evropské lize. Zbylých šest týmů bude hrát jednokolově o udržení, přičemž poslední celek sestoupí přímo do druhé ligy a mužstva na 14. a 15. pozici absolvují baráž s druhým a třetím z druhé nejvyšší soutěže.

"Shodli jsme se už dříve na tom, že profesionální soutěže potřebují nový impuls, přidat atraktivitu zápasů, odbourat zápasy, v nichž některým mužstvům ke konci už o nic nejde. Jsme přesvědčeni, že jsme našli nejlepší možný systém z hlediska tradice, ekonomiky klubů i klimatických podmínek," řekl na tiskové konferenci předseda LFA Dušan Svoboda.

"Řešili jsme hodně tu prostřední skupinu a reagovali jsme tam i na nějakou kritiku z řad fanouškovské obce, proto jsme nakonec přistoupili k play-off způsobu na dva zápasy," dodal Svoboda.

Vzhledem ke zvýšení počtu zápasů začne sezona dříve. Pokud se národní tým probojuje na mistrovství světa v Rusku, odstartuje ligový ročník 21. července, v případě neúčasti na šampionátu pak o týden dříve.

Vzhledem k nárůstu utkání Svoboda klubům garantoval navýšení finančních prostředků od sezony 2018/19. Každý tým první ligy dostane o dva miliony korun více, druhá liga pak celkově o deset milionů více.

autor: ČTK | 10. 4. 2017 12:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama