Další slabý výkon, další porážka. Slavia prohrála na Slovácku a její náskok se tenčí

1. 3. 2020 16:19
Fotbalisté Slavie prohráli ve 23. kole Fortuna:Ligy na půdě Slovácka 0:2, za domácí se trefili Petržela a v závěru Zahustel. Náskok sešívaných v čele ligy se tak smrskl na deset bodů.
Zklamaný Petar Musa
Zklamaný Petar Musa | Foto: Milan Kammermayer

Obhájce titulu utrpěl druhou prohru ze tří jarních kol a jeho náskok v čele tabulky před druhou Plzní se snížil na deset bodů. Tým z Uherského Hradiště poslal do vedení ve 24. minutě Milan Petržela a v závěru přidal pojistku střídající Ondřej Zahustel. Slovácko poskočilo na páté místo a ztrácí tři body na třetí Jablonec.

Zatímco Slovácko nastoupilo prakticky v ideální sestavě, Slavii na poslední chvíli vypadli nemocní Ševčík s Bořilem. Netradičně na levém kraji obrany nastoupil Holeš, ve středu zálohy si pak soutěžní premiéru v červenobílém dresu odbyl Oscar, který v prvních dvou jarních kolech nehrál kvůli karetnímu trestu.

Slovácko v této sezoně už dokázalo porazit Plzeň i Spartu a nebojácně začalo také proti dalšímu favoritovi. Domácí v první půli nepouštěli soupeře do mnoha šancí a ve 24. minutě se sami dostali do vedení.

Po Navrátilově centru ještě Zajícovu šanci zlikvidoval gólman Kolář, ale z dorážky už se do odkryté branky prosadil Petržela. Slovácko ve třetím jarním kole poprvé skórovalo. Pražané se v první půli trápili a měli jedinou vyloženou šanci. Stanciu ve 34. minutě už překonal Trmala a míč odvrátil na poslední chvíli z brankové čáry Divíšek.

Kouč Slavie Trpišovský po poločase hned dvakrát střídal - místo Zimy a Provoda nastoupili Masopust s Teclem, který doplnil druhého útočníka Musu. Domácí trenér Svědík pak musel v 51. minutě stáhnout zraněného Navrátila.

Pražané v druhé půli přidali a vytvořili si tlak. V 56. minutě Tecla vychytal Trmal a předchozí pád Stanciua ve vápně sudí Berka po konzultaci s videorozhodčím jako faul nevyhodnotil. Vzápětí Masopustovu hlavičku odvrátil těsně před brankovou čárou Hofmann.

V 68. minutě se neprosadil ani Stanciu, jehož ránu Trmal vyrazil. Červenobílí vsadili vše na ofenzivu a na posledních 20 minut šel do hry třetí útočník Hilál.

V 86. minutě mohl krátce po návratu na hřiště po ošetření krvavého zranění definitivně rozhodnout Zahustel, ale jeho hlavičku zblízka skvěle vyrazil Kolář. O tři minuty později už domácí obránce či záložník po centru dalšího střídajícího hráče Šimka hlavou nezaváhal a pojistil náskok Slovácka.

Slavia po více než roce inkasovala v lize dvakrát v jednom utkání. Po podzimní části drželi červenobílí v nejvyšší soutěži sérii 26 zápasů bez porážky, ale na jaře ze tří kol získali jen tři body.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 2:0 (1:0)

Branky: 24. Petržela, 89. Zahustel. Rozhodčí: Berka - Vlček, Vaňkát - Lerch (video). ŽK: Kadlec, Reinberk, Trmal, Svědík (trenér) - Olayinka, Musa. Diváci: 7032.

Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (55. Juroška) - Daníček - Petržela (78. Šimko), Sadílek, Havlík, Navrátil (51. Zahustel) - Zajíc. Trenér: Svědík.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Tijani, Holeš (70. Hilál) - Zima (46. Tecl) - Provod (46. Masopust), Stanciu, Oscar, Olayinka - Musa. Trenér: Trpišovský.