Fotbalisté Zlína v generálce podlehli Prostějovu, Pardubice i Hradec zvítězily

23. 7. 2022 14:41
Fotbalisté Zlína nezvládli generálku na novou sezonu a v závěrečném utkání letní přípravy doma nečekaně prohráli s Prostějovem 1:2. Hradec Králové a Pardubice naopak zápasy s druholigovými soupeři zvládly. "Votroci" zvítězili vysoko 4:1 v Chrudimi a Pardubičtí porazili Vlašim 2:0.
Pavel Černý a Václav Procházka
Pavel Černý a Václav Procházka | Foto: Václav Volf

Zlín se proti Prostějovu trápil a v 37. minutě po chybách v obraně a dvou gólech Kušeje prohrával 0:2. Až jedenáctý tým uplynulé sezony druhé ligy mohl vést nad favoritem i vyšším rozdílem, neboť v úvodní hodině také dvakrát trefil brankovou konstrukci. Nepřesně a nedůrazně hrající "Ševci" v závěru snížili díky Čanturišvilimu, ale první porážku v letošní letní přípravě už neodvrátili. Zlín v přípravě nad Prostějovem už počtvrté za sebou nezvítězil.

Naopak Hradec Králové si v generálce proti Chrudimi zastřílel. Dva góly dali desátému celku minulé druholigové sezony Vašulín a Kubala. "Votroci" prohráli jediný z osmi přípravných zápasů a v sedmi zvítězili.

Úspěšnou generálku za sebou mají i Pardubice. Východočechům zajistil vítězství nad Vlašimí, která v minulé sezoně prohrála baráž o nejvyšší soutěž, střídající Brazilec Jabá. Nejprve v 68. minutě povedenou střelou otevřel skóre a v závěru připravil gól pro Hufa. Pardubičtí vyhráli v přípravě poprvé po pěti duelech, v nichž čtyřikrát neskórovali.