Úchvatný fotbal a další ztráta Sparty. V Boleslavi dostala čtyři góly, nemá ani bod

11. 8. 2019 21:05
Fotbalisté Sparty podlehli v utkání 5. kola Fortuna:Ligy na hřišti Mladé Boleslavi po strhujícím průběhu 3:4. Hattrickem se blýskl domácí Muris Mešanovič, v nastaveném čase vstřelil vítězný gól Lukáš Budínský, který byl v tu chvíli na hřišti jen pár vteřin. Ze šesti soutěžních utkání v novém ročníku Letenští dokázali vyhrát pouze dva zápasy.
Kapitán Sparty Costa Nhamoinesu po prohře v Mladé Boleslavi
Kapitán Sparty Costa Nhamoinesu po prohře v Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Mladá Boleslav nastoupila bez nejlepšího střelce minulé sezony Komličenka, který se neobjevil ani na střídačce. Kvůli zranění ho mužstvo šetří na čtvrteční domácí odvetu Evropské ligy proti FCSB. Na druhé straně se v základní jedenáctce Pražanů poprvé objevil bek Hancko, který přišel na hostování z Fiorentiny.

Mladá Boleslav sehrála první ligový duel po dvou týdnech, jelikož utkání v Teplicích bylo odloženo kvůli problémům s odletem z Kazachstánu, kde Středočeši sehráli druhé předkolo Evropské ligy s Šymkentem.

Ve čtvrté minutě Kangovu rozehrávku vystihl Matějovský a domácí šli do brejku, který Mešanovič vyřešil přízemní střelou vedle. V 15. minutě sparťanský obránce Štetina rozehrál přímo na Fulneka, který se vřítil do vápna. Štetina ve snaze zastavit ho se ve skluzu dotkl rukou míče.

Hra pokračovala, ale po jejím přerušení si rozhodčí Franěk prohlédl situaci na videu a následně ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu s přehledem proměnil Mešanovič.

Kozák poté loktem trefil do hlavy Pudila, který utrpěl tržnou ránu a zbytek zápasu dohrál s obvazem. V 29. minutě Sparta srovnala. Karlsson z rohu našel na bližší tyči Hancka, který zády otočený k brance usměrnil míč hlavou na vzdálenější tyč. Jednadvacetiletý slovenský zadák se trefil při ligové premiéře. Ve 34. minutě Karlsson z hranice šestnáctky vypálil do boční sítě.

Středočeši si vzali vedení zpátky v 38. minutě. Hubínek na vlastní polovině vypíchl před dotírajícím Kangou balon, kterého se ujal Bucha. Domácí záložník ho poslal na pravou stranu volnému Matějovskému, jenž přihrávkou po zemi našel zakončujícího Mešanoviče.

Po hodině hry přihrál Kanga do vápna na Kozáka, který si zpracoval míč, jenže z nadějné pozice ho vysoko překopl. O chvilku později sparťanský trenér Jílek poslal na hřiště Tetteha namísto Kangy, který se předtím trefil ve čtyřech soutěžních duelech po sobě.

V 71. minutě vystřelil Bucha před vápnem vedle. Za tři minuty se ukázalo, že Jílek měl při střídání šťastnou ruku. Na Trávníkův rohový kop si naskočil Tetteh a vyrovnal.

Radost Letenských měla jepičí život. Hned po rozehrávce Bucha přihrál do vápna na Mešanoviče, který střelou k tyči završil hattrick.

V 79. minutě se Franěk musel poradit s videem, jelikož Matějovský při snaze odkopnout ve vápně míč zdánlivě trefil Štetinu, jenž však šel do balonu "šlapákem". Hlavní sudí tak neshledal zákrok jako penaltový.

Sparťané srovnali v 86. minutě, když si na centr Štetiny naběhl Kozák a prvním ligovým gólem za Spartu srovnal.

Ve druhé minutě nastavení přišel na hřiště Budínský, který vzápětí rozhodl o triumfu Středočechů, když opomenutý na malém vápně bez problémů proměnil Mešanovičův centr.

Mladá Boleslav porazila v lize Spartu podruhé za sebou. Jílkovi svěřenci po remíze 2:2 v Českých Budějovicích nevyhráli ani druhý venkovní souboj v ligové sezoně a ztrácí šest bodů na vedoucí Slavii.

5. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 4:3 (2:1)

Branky: 17. z pen., 38. a 75. Mešanovič, 90.+4 Budínský - 29. Hancko, 74. Tetteh, 86. Kozák. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, Vlasjuk - Berka (video). ŽK: Mešanovič - Hašek. Diváci: 5000 (vyprodáno).

M. Boleslav: Šeda - Křapka, Takács, Pudil, Túlio - Fulnek (83. Ladra), Hubínek, Matějovský (90.+2 Budínský), Bucha - Wágner (63. Jakub Klíma), Mešanovič. Trenér: Weber.

Sparta: Nita - Sáček, Štetina, Costa, Hancko - Krejčí - Karlsson (46. Hašek), Trávník, Kanga (61. Tetteh), Plavšič - Kozák. Trenér: Jílek.