Stanciu už pálí za Slavii. Rumunská posila se při červenobílém debutu blýskla parádou

10. 7. 2019 19:10
Fotbalisté Slavie zvládli vítězně generálku na novou sezonu. Obhájce ligového titulu na stadionu na Střížkově rozdrtil jiný pražský celek druholigový Žižkov 6:0.
Nicolae Stanciu při své premiéře v dresu Slavie
Nicolae Stanciu při své premiéře v dresu Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Premiérový gól si hned při prvním startu v červenobílém dresu připsala nejnovější posila Nicolae Stanciu, který odehrál druhý poločas. Prvně ve slávistických barvách skóroval i Júsuf Hilál, další branky dali Mick van Buren, Vladimír Coufal, Alexandru Baluta a Tomáš Holeš.

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský, jehož svěřenci v sobotu vyhráli 3:0 v Československém Superpoháru v Trnavě, nasadil do obou poločasů rozdílné jedenáctky. Favorit začal náporem a hned v druhé minutě po Coufalově centru otevřel skóre Van Buren. Autor gólové přihrávky v 10. minutě z voleje zvýšil na 2:0 a v 36. minutě se po Hušbauerově centru prosadil hlavičkou Hilál.

Po pauze za potlesku zaplněného stadionu ke své premiéře v červenobílém dresu nastoupil Stanciu, jehož slávisté získali v minulém týdnu a v Superpoháru ještě nehrál. Rumunský reprezentační záložník a bývalý hráč Sparty se uvedl stylově: v 64. minutě parádním obloučkem přes bývalého slávistického gólmana Hrubeše zvýšil na 4:0.

Krátce předtím nedal favorit penaltu, kterou zahodil nepřesnou střelou Baluta. Žižkov, který se až v posledním kole minulé sezony zachránil v druhé lize, měl několik šancí, ale gólu se nedočkal. Naopak v 86. minutě své zaváhání z penalty odčinil střelou pod břevno Baluta a vzápětí se z voleje trefila posila Holeš, pro něhož to byl druhý gól za červenobílé.

Slavia vstoupí do ligy pondělní dohrávkou ve Zlíně.

Přípravné fotbalové utkání:

Slavia Praha - Viktoria Žižkov 6:0 (3:0)

Branky: 2. Van Buren, 10. Coufal, 36. Hilál, 64. Stanciu, 86. Baluta, 87. Holeš.

Sestava Slavie - I. poločas: Kovář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček - Masopust, Hušbauer, Traoré, Zmrhal - Van Buren (31. Hilál). II. poločas: Kovář - Holeš, Frydrych, Hromada, Zelený - Král, Ševčík - Baluta, Stanciu, Olayinka - Hilál (60. Tecl). Trenér: Trpišovský.

před 24 minutami

NHL, NBA a MBL zrušily kvůli nepokojům v Minnesotě dnešní zápasy zdejších týmů

Po nedělním úmrtí dalšího černošského mladíka po zásahu policie v Minneapolis byly odloženy zápasy místních týmů Minnesoty v profesionálních ligách NHL, NBA a MLB. Do dnešního programu nezasáhnou hokejisté Wild proti St. Louis, basketbalisté Timberwolves proti Brooklynu ani baseballisté Twins proti Bostonu Red Sox. Vedení soutěží zápasy odvolalo s ohledem na tragickou událost a kvůli nejisté bezpečnostní situaci vzhledem k nepokojům v oblasti.

V Minneapolisu, kterým loni na jaře otřásla smrt George Floyda, o víkendu zemřel po zásahu policie dvacetiletý Daunte Wright. Na severním předměstí Brooklyn Center jej v neděli postřelila policistka a později byl prohlášen za mrtvého. Šéf tamní policie následně uvedl, že se jednalo o nehodu, při níž si strážnice spletla paralyzér s pistolí.

Událost v oblasti vyvolala protesty a nepokoje a místní úřady se rozhodly v Minneapolisu a sousedním městě St. Paul vyhlásit na dnešní noc stav nouze a zákaz vycházení.

před 29 minutami

Sevilla si parádním obratem upevnila čtvrté místo ve španělské lize

Fotbalisté Sevilly zdolali ve španělské lize po obratu ve druhém poločase Celtu Vigo 4:3. Tým českého brankáře Tomáše Vaclíka, který byl opět jen na lavičce, bodoval v pátém zápase za sebou a upevnil si čtvrté místo v tabulce znamenající postup do Ligy mistrů.

Sevilla se dostala do vedení v sedmé minutě, pak ale dvěma brankami otočil skóre Iago Aspas, poprvé se trefil z penalty. Na Fernandovo vyrovnání odpověděl ještě do přestávky Brais Méndez a poslal domácí do vedení 3:2.

Hosté obrat nastartovali po hodině hry, kdy se podruhé v sezoně trefil Ivan Rakitič. Výhru pak dokonal Alejandro Gómez.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Vigo - FC Sevilla 3:4 (20. z pen. a 23. Aspas, 43. Méndez - 7. Koundé, 35. Fernando, 60. Rakitič, 76. Gómez).

před 2 hodinami

Hokejisté CSKA Moskva jsou prvními finalisty KHL

Hokejisté CSKA Moskva jsou prvními finalisty Kontinentální ligy. Nejlepší tým základní části vyřadil Petrohrad po vítězství 4:2 na zápasy ve finále Západní konference. Postupový bod získal na ledě SKA po výhře 2:0.

Šestý zápas rozhodli ve prospěch posledních šampionů brankami ve druhé třetině Maximové Šalunov a Sorkin. Brankář Lars Johansson zlikvidoval všech 30 střel a vychytal potřetí v sérii čisté konto.

CSKA bude hrát o Gagarinův pohár potřetí za sebou. V sezoně 2017/18 prohrál finále s Kazaní, rok na to porazil Omsk. Vloni se play off kvůli pandemii koronaviru nedohrálo. Právě mezi oběma jeho předchozími finálovými soupeři se rozhodne o druhém účastníkovi závěrečných bojů. Po pěti zápasech vede Avangard s českým brankářem Šimonem Hrubcem nad Kazaní 3:2 a v úterý může na domácím ledě rozhodnout.