Brankář Kolář neměl kopat penaltu, uznala komise. Na zápase byl videorozhodčí

1. 9. 2020 20:01
Fotbalisté pražské Slavie v sobotním zápase druhého kola první ligy s Příbramí (3:0) neměli kopat penaltu, kterou proměnil brankář Ondřej Kolář. Podle Komise rozhodčích FAČR v situaci chyboval hlavní sudí Ondřej Ginzel.
Ondřej Kolář kope penaltu v zápase 2. kola F:L Slavia - Příbram
Ondřej Kolář kope penaltu v zápase 2. kola F:L Slavia - Příbram | Foto: Milan Kammermayer

Přestože byl na utkání v Edenu videorozhodčí, Ginzel v nastaveném čase druhého poločasu špatně odpískal pokutový kop za to, že Olivier Kingue v šestnáctce lehce přistrčil domácího Lukáše Provoda. Navíc příbramskému obránci udělil žlutou kartu.

Ve slezském derby Opava - Karviná (1:2) zaváhal rozhodčí Miroslav Zelinka ve 44. minutě. Podle komise hostující Martin Šindelář zastavil Bojana Dordiče nedovoleně a domácí měli zahrávat penaltu. Také v Opavě byl přítomen VAR.

V dalším sobotním duelu Mladá Boleslav - Zlín (1:3) chyboval rozhodčí Jiří Houdek, když v nastavení druhé půle nenařídil pro hosty pokutový kop a nevyloučil Šimona Gabriela za faul na Tomáše Poznara. V Boleslavi videorozhodčí nebyl jako na jediném utkání z druhého kola nejvyšší soutěže.