Kozák se trefil za Slovácko, Plzeň si došla v přípravě pro třetí vítězství

28. 6. 2022 19:33
Fotbalisté Plzně porazili v souboji úřadujících mistrů svých zemí Slovan Bratislava 3:1 a vyhráli i třetí přípravné utkání před novou sezonou. Slovácko zdolalo Zlaté Moravce 1:0 a Bohemians 1905 uspělo nad druholigovým Táborskem 5:3. Utkání hrané v Uhříněvsi směřovalo k remíze, ale Pražané dvěma góly v závěru rozhodli o vítězství.
Tomáš Chorý a Milan Havel
Tomáš Chorý a Milan Havel | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň dosud v přípravě rozdrtila divizní Klatovy (6:0) a třetiligové Karlovy Vary (9:0) a nezaváhala ani v Dobřanech proti Slovanu. Viktorii poslal do vedení v 36. minutě Mihálik. Trenér Bílek o poločase vyměnil téměř kompletní jedenáctku. Po hodině hry se v rozpětí minuty dvakrát mezi střelce zapsal Chorý, za Slovan snížil Weiss, který o chvíli později uviděl spolu s plzeňským útočníkem Klimentem červenou kartu.

Triumf Slovácka ve Starém Městě zařídil v 41. minutě útočník Kozák. Úřadující vítěz domácího poháru navázal na úvodní výhru v přípravě nad Trenčínem.

Bohemians, kteří odehráli úvodní přípravný duel, vedli zásluhou Nováka od sedmé minuty. Táborsko srovnalo v 39. minutě z penalty, Bohemians si ale ještě před koncem prvního poločasu vzali náskok zpátky díky Valovi. Jihočeši odpověděli i na druhou a poté i na třetí trefu domácích, kterou zařídil Bartek. Definitivní odpor Táborska zlomili svěřenci trenéra Veselého až v poslední pětiminutovce. Nejdříve Kovařík proměnil penaltu a vzápětí se prosadil Vrána.

"Bylo to hodně hektické. Stěžejní pro nás bylo, abychom v zápase viděli kluky, kteří s námi v uplynulé sezoně nebyli. Mám na mysli ty hráče, kteří se vrátili z hostování. Zároveň jsme chtěli dát šanci klukům z B týmu. Z tohoto pohledu zápas svůj účel splnil. Spokojený ovšem nejsem s počtem obdržených branek. Inkasovali jsme celkem třikrát, což by se nám nemělo stávat," citoval klubový web Bohemians trenéra Jaroslava Veselého.

1. FC Slovácko - Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

Branka: 41. Kozák.

I. poločas: Nguyen - Kalabiška, Hofmann, Kadlec, Holzer, Trávník, Levin, Kohút, Sinyavskiy, Juroška, Kozák.

II. poločas: Fryšták - Doski, Daníček, Šuvalija, Šimko, Polášek, Havlík, Brandner, Petržela, Šašinka, Vecheta. Trenér: Svědík.

Viktoria Plzeň - Slovan Bratislava 3:1 (1:0)

Branky: 61. a 62. Chorý, 36. Mihálik - 70. Weiss. ČK: 75. Kliment - Weiss.

Sestava Plzně:

I. poločas: Staněk - Holík, Pernica, Čihák, Falta - Bucha, Ndiaye - Mihálik, Čermák, Cadu - Trusa.

II. poločas: Jedlička - Řezník, Hejda, Čihák, Havel - Kopic, Kalvach, Qose, Pilař - Kliment, Chorý. Trenér: Bílek.