Krmenčík při návratu do sestavy skóroval. Plzeň začala přípravu výhrou

15. 6. 2019 12:32
Fotbalisté Plzně na úvod letní přípravy porazili třetiligové Domažlice 5:2. Po návratu po dlouhém zranění se za úřadujícího vicemistra jednou gólově prosadil útočník Michael Krmenčík a dvě asistence si při premiéře za Viktorii připsal záložník Ondřej Mihálik. Poprvé si za Západočechy zahrály také další letní posily Lukáš Kalvach s Adamem Hlouškem.
Michael Krmenčík.
Michael Krmenčík. | Foto: Tomáš Liška

"Posily se musí zapracovat do kádru a zvykat si. Ale jsou to talentovaní hráči a my věříme, že nám pomůžou," citoval klubový web asistenta trenéra Viktorie Zdeňka Bečku.

Skóre otevřel v osmé minutě po rohovém kopu Luděk Pernica a do poločasu se ještě po dvou Mihálikových přihrávkách prosadili Jean-David Beauguel a Krmenčík.

Do druhého poločasu prostřídal plzeňský trenér Pavel Vrba skoro celou sestavu a jeden z čerstvých hráčů Milan Petržela ve 48. minutě zvýšil. V 71. minutě se dočkala gólu i třetiligová farma Plzně, když před prázdnou brankou nezaváhal Petr Došlý. Za čtyři minuty se prosadil z penalty domácí Joel Kayamba a skóre pak uzavřel ukázkovou technickou střelou z dálky Došlý.

V dalším přípravném utkání přivítá Plzeň ve středu druholigový Sokolov. "Se začátkem přípravy jsme zatím moc spokojeni. Podařilo se nám vhodně doplnit kádr a zvýšit konkurenci v týmu. Všichni na tréninku i během zápasu makají naplno, protože vědí, že musí. Visí nad nimi nepříjemnost, že by mohli být z kádru vyřazeni. Postupem času se bude kádr zužovat," uvedl Bečka.

"Příprava je letos kratší, ani ta vedra moc nepomůžou, ale věřím tomu, že se s tím vypořádáme a na první kola ligy a předkola evropských pohárů budeme připraveni," dodal Bečka.

Viktoria Plzeň - Domažlice 5:2 (3:0)

Branky: 8. Pernica, 19. Beauguel, 25. Krmenčík, 48. Petržela, 75. Kayamba z pen. - 71. a 77. Došlý.

Sestava Plzně:

I. poločas: Sváček - Havel, Hejda, Pernica, Hloušek - Mihálik, Hořava, Kalvach, Kovařík - Krmenčík, Beauguel.

II. poločas: Šiman - Řezník, Hejda, Pernica (62. Hloušek), Limberský - Štursa, Čermák, Pačinda, Petržela - Kayamba - Chorý. Trenér: Vrba.