Jarolím reagoval na nástup Pardubic čtyřmi změnami. Boleslav pak zachránila remízu

Aktualizováno 19. 3. 2021 21:41
Fotbalisté Pardubic remizovali v předehrávce 24. kola první ligy v azylu v pražském Ďolíčku s Mladou Boleslaví 2:2. Východočeský nováček nedokázal zvítězit počtvrté z posledních pěti zápasů v nejvyšší soutěži a zůstal osmý, má ale k dobru odložené utkání se Slováckem.
Také Marek Matějovský se podílel na probuzení Mladé Boleslavi v zápase s Pardubicemi. | Foto: Milan Kammermayer

Hosté bodovali ve třetím z uplynulých čtyř kol, ale v neúplné tabulce zvýšili náskok na sestupové příčky jen na pět bodů.

Domácí vedli od čtvrté minuty zásluhou Emila Tischlera, v 55. minutě srovnal střídající Tomáš Ladra z penalty. V 74. minutě vrátil Pardubicím vedení prvním gólem v nejvyšší soutěži Tomáš Čelůstka, o šest minut později ale o rozhodl o dělbě bodů Ladislav Takács.

"Odevzdali jsme fantastický výkon. Hlavně po fyzické stránce jsme utkání odběhali a přidali jsme k tomu i fotbalovou kvalitu. Bereme bod, ale zasloužený, jsme s ním spokojení. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu," řekl na tiskové konferenci pardubický trenér Jaroslav Novotný, který mužstvo vede s Jiřím Krejčím.

Tradiční kapitáni obou týmů Jeřábek (Pardubice) a Matějovský (Mladá Boleslav) začali pouze na lavičce. Východočechům se povedl začátek a ve čtvrté minutě se ujali vedení. Tischler vystihl Douděrův aut, vystřelil z hranice vápna, pravděpodobně s pomocí teče jednoho z bránících hráčů přehodil Šedu a míč se od břevna a tyče odrazil za brankovou čáru.

"Chtěl jsem to trefit na zadní tyč a jsem velice rád, že jsem tím týmu pomohl. Myslím si, že díky tomu rychlému gólu vznikl pro diváka hezký zápas," konstatoval Tischler.

Na druhé straně Šimek po standardní situaci zakončil hlavou vedle. Poté domácí gólman Letáček včas vyběhl před Dominikem Maškem a z dorážky ho neprostřelil Zmrhal. Šeda si zase poradil zblízka se zakončením Tomla a s Hufovou dorážkou.

Trenér hostů Karel Jarolím provedl o přestávce nezvykle čtyři střídání. Na hřiště se dostal i Matějovský. "Naše hra byla směrem dopředu říznější a byli jsme nebezpečnější," uvedl Jarolím.

V 52. minutě mladoboleslavský záložník Malínský upadl ve vápně po souboji se Solilem. Sudí Hocek se v přerušené hře na základě intervence videorozhodčího Adama šel podívat na opakované záběry a odpískal penaltu, kterou zužitkoval Ladra. "Věřil jsem si a bezpečně jsem ji proměnil," prohlásil úspěšný exekutor.

V 66. minutě Hlavatý po rohovém kopu zblízka v šestnáctce přestřelil. O osm minut později si Pardubice vzaly vedení zpátky. Surzyn vzal míč Preislerovi, odcentroval do vápna, kde Kostka patičkou přistrčil míč Čelůstkovi, který propálil Šedu. Na premiérovou ligovou trefu čekal 17 zápasů.

V 80. minutě ale po rohovém kopu srovnal hlavou Takács. Hosté dokonce mohli dokonat obrat, ale střelu střídajícího Jiřího Klímy vytáhl Letáček nad břevno. Klíma se potom neprosadil ani z brejku.

Pardubice doma v Ďolíčku prohrály v jediném z 11 ligových zápasů v této sezoně a získaly tam 22 z celkových 32 bodů. Mladá Boleslav, která v podzimní ligové části i v lednové přípravě zdolala Východočechy shodně 4:1, vyhrála venku v nejvyšší soutěži jediný z posledních 14 zápasů.

"Vzhledem k průběhu utkání, v němž jsme dvakrát prohrávali, nám nezbývá nic jiného, než být s bodem spokojení," konstatoval Jarolím.

24. kolo první fotbalové ligy (hráno v Praze v Ďolíčku):

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:0)

Branky: 4. Tischler, 74. Čelůstka - 55. Ladra z pen., 80. Takács. Rozhodčí: Hocek - Šimáček, Ratajová - Adam (video). ŽK: Solil, Kostka - Šimek. Bez diváků.

Sestavy:

Pardubice: Letáček - Surzyn, Čihák, Toml, Čelůstka - Solil, Hlavatý - Tischler, Kostka (90.+1 Jeřábek), Pfeifer (83. Sláma) - Huf (72. Černý). Trenér: Novotný.

M. Boleslav: Šeda - Douděra (46. Řezník), Šimek, Takács, Preisler - Jirásek (46. Matějovský), Dancák - Malínský, D. Mašek (46. Ladra), Zmrhal (72. Skalák) - Škoda (46. Jiří Klíma). Trenér: Jarolím.