Fotbalisté Ostravy museli do karantény, dva nejbližší zápasy Baníku jsou odloženy

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 11. 2020 15:52
Ligová fotbalová asociace kvůli výskytu koronaviru u fotbalistů Ostravy odložila nejbližší dva ligové zápasy Baníku doma se Slováckem a s Libercem.
Fortuna:Liga 2019/20, Ostrava - Jablonec: Fanoušci Baníku.
Fortuna:Liga 2019/20, Ostrava - Jablonec: Fanoušci Baníku. | Foto: Dalibor Sosna

Krajská hygienická stanice poslala slezský tým kvůli šíření nemoci v mužstvu na 10 dnů do karantény. O náhradních termínech zatím nebylo rozhodnuto. 

Baník měl v neděli odehrát proti Slovácku utkání 8. ligového kola a o týden později měl rovněž doma přivítat Liberec.

Problémy s koronavirem postihly Slezany už před reprezentační přestávkou, kdy kvůli pozitivnímu testu vypadli pro vítězný zápas v Příbrami brankáři Jan Laštůvka s Viktorem Budinským a trenér Luboš Kozel s téměř celým realizačním týmem.

Někteří v čele s Kozlem se již uzdravili, ale další série preventivních testů, které Baník na vlastní náklady podstupuje, odhalila nově nakažené hráče. Klub přesný počet nespecifikoval. Do karantény musely i osoby, které byly s pozitivně testovanými v bližším kontaktu.

"Rozhodnutí hygieniků respektujeme. O náhradních termínech se bude jednat," řekl pro klubový web výkonný ředitel Baníku Michal Bělák.

Ostravští jsou po sedmi kolech ligové sezony na 11. místě tabulky. Kvůli výskytu koronaviru v týmech dosud byly v tomto ročníku odloženy čtyři zápasy nejvyšší soutěže.

Vedle nadcházejících dvou utkání Baníku se v původním termínu neuskutečnily duely Slovácka s Příbramí a Českých Budějovic s Bohemians 1905. Zápas na Slovácku se už dohrál v reprezentační přestávce.

 

Právě se děje

Další zprávy