Jízda Jablonce končí. Sigma jej připravila o domácí vítěznou šňůru

23. 9. 2019 19:52
Fotbalisté Jablonce remizovali v dohrávce 10. ligového kola s Olomoucí 2:2 a v nejvyšší soutěže doma nezvítězili poprvé po 11 zápasech. Jablonec je v tabulce čtvrtý, Sigma ve čtvrtém kole po sobě neprohrála a dělí se o pátou příčku s Ostravou.
Radost fotbalistů Olomouce.
Radost fotbalistů Olomouce. | Foto: ČTK

Jablonec začal aktivně a úvodních 20 minut držel míč. Jako první sice v 17. minutě zahrozil z přímého kopu z dálky hostující Falta, ale o chvíli později otevřeli skóre Severočeši. Sýkora kolmicí vysunul Jovoviče a ten s velkého úhlu procpal balon přes gólmana Reichla do sítě.

Sigma po 20 minutách přidala a v 31. minutě šťastně srovnala. Zpoza vápna napřáhl González a Jovovič smolně tečoval míč do vlastní branky. Olomouc skórovala v Jablonci po třech zápasech. Vrátit domácím vedení mohl v 37. minutě Matoušek, který ale křížnou střelou minul.

Osm minut po pauze mohli Hanáci otočit skóre. Po přímém kopu hlavičkoval Jemelka a domácí zachránil brankář Hrubý. Na opačné straně Reichl vyrazil Sýkorův střílený centr.

V 58. minutě domácí gólman při výkopu trefil za hranicí vápna skákajícího Beneše, od něhož se míč odrazil do branky. Rozhodčí Marek ale branku kvůli nedovolenému bránění hostující hráče, který v minulosti působil v Jablonci, neuznal.

V 66. minutě si Jablonec vzal zpět vedení. Na Jovovičův centr si naskočil Doležal a hlavou o tyč překonal Reichla. Reprezentační útočník skóroval proti bývalému klubu ve třetím utkání po sobě.

V 78. minutě mohl zvýšit Sýkora, po brejku a Holíkově centru ale zakončil na dlouhou nohu vedle. Jablonec neproměněná šance přišla draho. Plšek ještě v 83. minutě trestuhodně minul, ale o minutu později už bylo srovnáno. Domácí hráli bez zraněného Acosty, Texlův přízemní centr Hrubý jen posunul před sebe a střídající Pilař dorazil míč do sítě. V lize skóroval po více než dvou letech. Sigma navázala na nedávnou cennou remízu 3:3 ze Sparty.

FK Jablonec - Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Branky: 19. Jovovič, 66. Doležal - 31. vlastní Jovovič, 84. Pilař. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Novák - Adam (video). ŽK: Plšek (Olomouc). Diváci: 2529.

Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Jovovič (72. Kratochvíl), Považanec, Sýkora - Matoušek (79. Acosta, 85. Chramosta) - Doležal. Trenér: Rada.

Olomouc: Reichl - Hála (72. Texl), Beneš, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Houska, Greššák (75. Nešpor), González (82. Pilař), Falta - Plšek. Trenér: Radoslav Látal.