Fotbalisté Mladé Boleslavi přestříleli Hradec Králové 3:2, Jablonec znovu remizoval

31. 10. 2021 17:09
Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili doma ve 13. kole Fortuna:Ligy Hradec Králové 3:2. Tříbodového zisku se naopak nedočkal Jablonec, který s Pardubicemi remizoval 1:1.
Milan Škoda (vlevo) a Jiří Skalák
Milan Škoda (vlevo) a Jiří Skalák | Foto: ČTK

Na vedoucí gól Samuela Dancáka odpověděl Jakub Rada, ale domácím vrátil do konce první půle vedení Ewerton. Hosté po změně stran vyrovnali zásluhou Adama Vlkanovy, jenže v 78. minutě rozhodl o výhře Středočechů David Douděra. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma vyhráli třetí z posledních čtyř kol. Naopak "Votroci", kteří hrají domácí ligové zápasy na mladoboleslavském stadionu, nebodovali po třech kolech.

Oba týmy ve středu postoupily do čtvrtfinále domácího poháru. Mladá Boleslav si poradila 2:0 s Plzní, zatímco Hradec Králové zvítězil v Ostravě 2:1. První poločas mnoho šancí nenabídl, přestože v něm padly tři branky.

V 29. minutě Ewerton přihrál do vápna nabíhajícímu Dancákovi, který přehodil vyběhnutého gólmana Fendricha. Slovenský záložník zaznamenal ve 33. utkání v české lize premiérovou trefu. "Viděl jsem, že mě Ewerton jedním okem sleduje, tak jsem si naběhl za obránce. Ocitl jsem se sám před gólmanem. Zakončení lobem jsem měl v hlavě od začátku," prozradil na tiskové konferenci třiadvacetiletý Dancák.

"Domácí vstoupili do zápasu lépe než my. Byli motivovaní. Ze začátku bylo cítit, že toužili po našem skalpu. Začali agresivně, dobře presovali, hráli aktivně na naší rozehrávku," řekl hostující trenér Miroslav Koubek, který v minulosti vedl Mladou Boleslav a v české reprezentaci dělal asistenta Jarolímovi.

"Votroci" srovnali v 41. minutě, když Rada střelou z úhlu z přímého kopu na bližší tyč překvapil brankáře Šedu. Bývalý hráč Mladé Boleslavi se zapsal mezi střelce potřetí v této sezoně nejvyšší soutěže.

V závěru úvodního dějství se Ewerton probil do pokutového území a přízemní střelou vrátil domácím vedení. S pěti zásahy je nejlepším kanonýrem Středočechů v ligovém ročníku. "Dlouhý nákop se odrazil k Ewertonovi, na kterého jsme se speciálně připravovali. Tam se na mužstvo zlobím, že si to nepohlídalo," prohlásil Koubek.

V 49. minutě Fendrich včasným vyběhnutím zastavil Douděrův únik. Neproměněná příležitost domácí o dvě minuty později mrzela o to víc, jelikož hostující kapitán Vlkanova po Harazimově přihrávce pohotovu ranou z šestnáctky srovnal. "Hari mi to tam krásně dal. V tu chvíli jsem věřil, že můžeme mít i tři body. Chceme vyhrávat, a ne držet bod. Bohužel to dneska nedopadlo," konstatoval Vlkanova.

Po hodině hry si královéhradecký gólman poradil s Karafiátovou dalekonosnou střelou. V 78. minutě ho ale překonal Douděra, jenž zužitkoval Dancákův centr. "Vypadalo to, že to může skončit i remízou, ale naštěstí se usmálo štěstí na nás. David Douděra dokázal svou druhou šanci v zápase proměnit. Dostal tam dobrý balon od Dancáka," uvedl Jarolím. V závěru mohl vedení domácího celku navýšit střídající Fila, jenže na Fendricha nevyzrál.

Mladá Boleslav v lize s Hradcem Králové posedmé za sebou neprohrála a na vlastním stadionu v této sezoně nejvyšší soutěže získala 13 z celkových 17 bodů.

Jablonec v lize dál tápe

Fotbalisté Jablonce remizovali ve 13. kole první ligy doma s Pardubicemi 1:1 a připsali si tak už šestý nerozhodný výsledek v sezoně nejvyšší soutěže. Severočechům zajistil vedení Tomáš Čvančara, o vyrovnání se ještě v prvním poločase postaral Emil Tischler. Jablonec čeká na ligovou výhru už šest kol a zůstává na 13. místě tabulky. Pardubice nezvítězily poosmé za sebou a jsou čtrnácté. Dnešní bod je první, který na soupeřově hřišti od začátku ročníku získaly.

"Opět jsme doma nezvítězili, byl jsem přesvědčený, že už to dnes zvládneme. Na hráčích leží nejistota, ani střídání se nám moc nepovedla. Bohužel jsou to další ztracené body a komplikace," řekl na tiskové konferenci jablonecký trenér Petr Rada.

Zpočátku to vypadalo, že se Severočeši oklepali po pětibrankovém debaklu v Plzni, aniž by kouč Rada musel nějak výrazně měnit sestavu. V 10. minutě po povedené kombinaci útočné dvojice a Doležalově patičce vstřelil Čvančara svůj čtvrtý ligový gól v sezoně. Po třech minutách měl další velkou šanci Doležal, ale jeho volej zblízka mířil příliš vysoko.

Zkušeného kapitána hledaly na hrotu i další centry domácích. Hrálo se téměř neustále na pardubické polovině, ale po půlhodině se na druhé straně opřel do odraženého míče před šestnáctkou Tischler a s Holíkovou nešťastnou tečí vyrovnal. Byla to vůbec jediná střela hostů na branku.

"První půli jsme byli aktivnější, šli jsme do vedení dobrou kombinační akcí. Měli jsme znovu šanci po Pleštilově akci, ale Doležal přestřelil. A přišla situace, která nás trápí. Nedůrazný odkop, soupeř vystřelí, Holíkovi se to odrazí a je vyrovnáno," litoval Rada.

"Brzo jsme prohrávali, pak se to opticky srovnalo a podařilo se nám srovnat zásluhou Tischlera. Pak jsme zase měli hluchou patnáctiminutovku do poločasu a byli jsme pod tlakem," uvedl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

V úvodu druhého dějství v rozpětí jediné minuty Pardubice dvakrát podržel brankář Boháč. To když se proti němu řítil po ideální kolmici Pleštil a poté Čvančara hlavičkoval z bezprostřední blízkosti. Nejlepší jablonecký střelec pak uviděl čtvrtou žlutou kartu, takže v příštím kole bude chybět. Další vyloženou šanci měl v 70. minutě Doležal, odkrytou branku ale netrefil.

Tlak domácích se s přibývajícími minutami začal rozplývat v nepřesnostech a hosté vycítili, že by si mohli odvézt i víc než bod. Nakonec ale měli blíž k výhře domácí. Deset minut před koncem střídající Malínský hned při prvním doteku s míčem poslal dlouhý lob, který zastavilo až břevno. Pardubice tak po dvou porážkách 0:1 v minulém ročníku získaly ve vzájemných zápasech s Jabloncem první bod.

"V druhém poločase se to přelévalo ze strany na stranu. Domácí nějaké šance měli, mají dobrý útok. Ale nás podržel brankář Boháč, vyděsilo nás ještě břevno Malínského. Pro povzbuzení mužstva je tento bod určitě dobrý, budeme se dál prát," dodal Novotný.

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 3:2 (2:1)

Branky: 29. Dancák, 45. Ewerton, 78. Douděra - 41. Rada, 51. Vlkanova. Rozhodčí: Klíma - Váňa, Arnošt - Orel (video). ŽK: Douděra, Ewerton, Šeda - Kateřiňák, Leibl.

M. Boleslav: Šeda - Karafiát, Suchý, Preisler - Douděra, Hlavatý (75. L. Mašek), Dancák, Jurásek - Skalák (66. Fila), Škoda (81. Smrž), Ewerton. Trenér: Jarolím.

Hradec: Fendrich - Čech, Král, Leibl (83. Urma) - Harazim, Kateřiňák (33. Soukeník), Rada, Novotný (83. Prekop) - Dvořák (46. Kubala), Vašulín, Vlkanova. Trenér: Koubek.

FK Jablonec - FK Pardubice 1:1 (1:1)

Branky: 10. Čvančara - 30. Tischler. Rozhodčí: Batík - Leška, Podaný - Ondráš (video). ŽK: Čvančara - Jeřábek. Diváci: 2444.

Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (80. Malínský), Považanec (71. Hübschman), Kratochvíl, Pilař (71. Smejkal) - Čvančara (74. Nešpor), Doležal (80. Vaníček). Trenér: Rada.

Pardubice: Boháč - Kostka, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Chytil (77. Červ), Tischler, Šimek (46. Beran), Cadu - Černý (55. Huf). Trenér: Novotný.