Vlastní gól, penalta. Bohemians přesto předvedli proti Olomouci senzační obrat

17. 8. 2019 21:33
Fotbalisté Bohemians 1905 smazali v 6. kole první ligy v domácím utkání s Olomoucí dvougólovou ztrátu a po obratu zvítězili 3:2. Sigma vedla po 58 minutách 2:0 po vlastním gólu brankáře Pražanů Tomáše Fryštáka a proměněné penaltě Jakuba Plška. "Klokani" srovnali během deseti minut zásluhou Jakuba Podaného s Lukášem Hůlkou a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl David Bartek.

Bohemians dali vzpomenout na loňský obrat v Olomouci, kde v září také smazali dvougólovou ztrátu a zvítězili 3:2. Pražané doma neprohráli ani potřetí v sezoně a připsali si druhou výhru. Se sedmi body se dostali před Hanáky na deváté místo neúplné tabulky.

Poprvé v sezoně dostal v brance Bohemians na úkor Valeše přednost Fryšták, který v neděli oslaví 32. narozeniny, a na postu stopera uzdravený Krch.

Na konci 11. minuty Podaného dlouhý aut posunul Pokorný za sebe, ale Hůlka zblízka přestřelil. V 16. minutě přihrál Podaný do vápna, Hronek však na balon nedosáhl. Hosté se k první střele dostali až v 31. minutě, jenže s Faltovou přízemní střelou před šestnáctkou si Fryšták poradil.

O sedm minut později se Sigma radovala. Bartek nedůrazně odkopl míč a Houska ho posunul na Faltu. Olomoucký záložník se prodral vápnem přes obranu domácích a jeho centr z čáry si do vlastní branky srazil Fryšták. Pražané po výhře 3:0 nad Mladou Boleslaví a bezbrankové remíze s Plzní v Ďolíčku poprvé v ligové sezoně inkasovali.

V 55. minutě se Falta protáhl do vápna, po souboji s Hůlkou upadl a sudí Lerch nařídil penaltu. Svůj verdikt nezměnil ani po konzultaci s videorozhodčím. K pokutovému kopu se postavil Plšek, který zamířil přesně do horního rohu. Pětadvacetiletý záložník se proti "Klokanům" trefil ve čtvrtém z posledních pěti ligových duelů.

Dvougólové manko ale domácí do kolen neposlalo. V 62. minutě se o kontaktní gól z přímého volného kopu z 20 metrů postaral Podaný, který ukázkově zakroutil míč do horního růžku Reichlovy branky a dal vzpomenout na podobné zakončení z utkání proti Mladé Boleslavi.

V 70. minutě si Reichl poradil s Vodhánělovou prudkou střelou po zemi. O dvě minuty později už ale kapituloval, když si na Jindřiškův roh naběhl Hůlka a hlavou srovnal.

Pražané se hnali za třemi body, které jim nakonec ve čtvrté minutě nastavení zařídil Bartek. "Klokani" před vlastními diváky porazili Sigmu v lize po pěti zápasech.

6. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 3:2 (0:1)

Branky: 62. Podaný, 72. Hůlka, 90.+4 Bartek - 38. vlastní Fryšták, 58. Plšek z pen. Rozhodčí: Lerch - Vaňkát, Ratajová - Hrubeš (video). ŽK: Hronek, Ugwu, Miller (asistent trenéra) - Radek Látal, Jemelka, Beneš, Nešpor. Diváci: 5375.

Bohemians: Fryšták - Hůlka, Krch, Pokorný (46. Vaníček) - Bartek, Vacek (89. Rada), Jindřišek, Podaný - Hronek, Keita (69. Ugwu), Vodháněl. Trenér: Hašek.

Olomouc: Reichl - Greššák, Beneš, Jemelka - Radek Látal, Houska, Plšek (90.+2 Tandir), Falta, Kerbr - Yunis (71. Pilař), Nešpor (85. Zmrzlý). Trenér: Radoslav Látal.