Fanoušci Bohemians poslali udavačům vzkaz z Pelíšků. Plně souhlasím, řekl trenér

Aktualizováno 27. 2. 2021 21:51
Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 21. kole první ligy s Českými Budějovicemi 1:1. Pražany poslal do vedení v 72. minutě střídající David Bartek, o sedm minut později však z penalty rozhodl o dělbě bodů Benjamin Čolič. Oba týmy v nejvyšší soutěži nevyhrály potřetí za sebou. "Klokani" zůstali dvanáctí, Dynamo desáté.
Transparent se vzkazem od fanoušků vršovických Bohemians.
Transparent se vzkazem od fanoušků vršovických Bohemians. | Foto: ČTK

"Je to třetí domácí remíza z posledních čtyř zápasů, v domácím prostředí je pro nás bod málo. Jsme z toho zklamaní, protože jsme věřili, že definitivně můžeme odskočit ze spodku tabulky," řekl na tiskové konferenci domácí trenér Luděk Klusáček.

Bohemians se kvůli současné koronavirové situaci museli obejít bez podpory fanoušků na štaflích, kteří od květnového restartu minulé sezony pravidelně sledovali zápasy naproti hlavní tribuně.

Policie jejich shlukování dříve tolerovala, ale při předchozím domácím duelu Pražanů s Olomoucí si jí lidé opakovaně stěžovali, že příznivci vědomě porušují opatření proti covidu-19.

Proto fanoušci tentokrát už na své přechodné stanoviště nemohli a skrze transparent na zdi vyslali lidem, kteří je policii nahlásili, ostrý vzkaz.

"Udavači všech zemí, vyližte si p*del," napsali příznivci Bohemians větu inspirovanou známým proletářským heslem a upravenou formulací herce Jiřího Kodeta z filmového snímku Pelíšky.

"Hrozně mě to mrzí, protože jsem věřil, že dnes vyhrajeme a vítězství budeme moci věnovat právě těmto fanouškům ze štaflí. Jsou to hrozní obětavci. Bohužel situace je taková, jaká je, ale mohli nás povzbuzovat. Za sebe musím říct, že plně souhlasím s nápisem, který se na zdi ve Sportovní ulici objevil," uvedl Klusáček.

V prvním poločase více hrozilo Dynamo. V 10. minutě Čolič z přímého kopu protáhl domácího brankáře Le Gianga, který si připsal 50. ligový start. Poté Skovajsova přihrávka z levé strany propadla na hranici malého vápna k Brandnerovi, jenž ale nedokázal ihned vystřelit a Le Giang zastavil míč včas před brankovou čárou.

Vršovický celek zahrozil až téměř po půlhodině. Necid využil zaváhání Talověrova, nacentroval na zadní tyč a Vondrovo zakončení vytáhl na roh gólman Vorel, který dostal přednost před Drobným. Následně se balon v šestnáctce odrazil k Hronkovi, ale ten ve výhodné pozici nezakončil.

Na druhé straně obránce Pražanů Vondra nechtěně nabil na střelu ve vápně Javorkovi, Le Giang ale jeho pokus vyrazil a pokryl míč i před dobíhajícím Brandnerem.

Po změně stran poslal domácí trenér Klusáček do hry Dostála s Bartkem. V úvodu druhého dějství hlavičkoval domácí stoper Bederka vedle a Hronkova prudká rána z první zase skončila nad.

V 72. minutě se Bohemians dočkali. Dostálův centr do vápna odvrátil Talověrov pouze k Bartkovi, který překonal Vorla. V lize se trefil po čtyřech zápasech, do nichž nastoupil, kvůli dlouhodobým zdravotním komplikacím v oblasti třísel ale poprvé od loňského srpna.

"Jsem šťastný, že jsem se vrátil. Byla to moje nejdelší pauza, co jsem byl zraněný. Nebyl jsem na to zvyklý," řekl Bartek. "Jsem teď hrozně šťastný a vážím si každého tréninku a zápasu, do kterého můžu naskočit. Gól je takový bonus," dodal třiatřicetiletý hráč, který potvrdil, že se mu proti Dynamu daří. Ze 24 ligových gólů jich pět dal do sítě Jihočechů.

Vedení "Klokanům" dlouho nevydrželo. O pět minut později Krch ve vápně fauloval Valentu a rozhodčí Hocek odpískal pokutový kop. K němu se postavil penaltový specialista Čolič, jenž se šestým gólem v ligové sezoně osamostatnil v pozici nejlepšího týmového střelce.

Jihočeši v této ligové sezoně bodovali venku v 10 z 11 zápasů a s Bohemians neprohráli třetí z posledních čtyř vzájemných duelů v nejvyšší soutěži. Pražany však v Ďolíčku od října 2007 neporazili v šestém ligovém utkání po sobě.

"Jsem rád, že jsme dokázali nepříznivý stav srovnat a že si odsud vezeme bod. Bohemka je v domácím prostředí velice silný soupeř. Dnes to bylo remízové utkání a bod je zasloužený," řekl trenér Dynama David Horejš.

Penalta v závěru zachránila Baníku bod

Fotbalisté Teplic remizovali v 21. kole první ligy v Ostravě 1:1 a ani v sedmém utkání jarní části nejvyšší soutěže nezvítězili. Na Baníku po gólu Pavla Moulise z 69. minuty vedli, ale tři minuty před koncem srovnal z penalty Patrizio Stronati. Ostrava ztratila body počtvrté z posledních pěti kol a v neúplné tabulce je devátá. Teplice stejně jako minule se Slavií remizovaly 1:1 a zůstaly čtrnácté.

Baník začal aktivně a už na konci první pětiminutovky mohl vést. To by však evidentně trochu zaskočený Zajíc po přesném Fillově centru ze strany z malého vápna nesměl přestřelit.

Hra se pak srovnala opticky i na šance poté, co se ve 21. minutě po teplickém brejku dostal za obranu Moulis. Obešel i Laštůvku, ale zakončení do prázdné branky mu čistým skluzem zmařil Fillo.

"Chtěl jsem si to píchnout vedle Laštůvky. Jak jsem zbrzdil s míčem, tak Fillo mě dohnal a ještě mi ten balon ukopnul. Byla to velká škoda, že už toto nebyl gól," řekl novinářům Moulis.

Po zajímavé dvacetiminutovce se utkání změnilo spíše v boj, v němž příliš místa pro fotbal nebylo. Jednu z mála možností měli Ostravané zásluhou přesného centru Buchty z pravé strany, ale Zajíc ani ve druhé situaci nedokázal hlavou míč umístit mezi tyče.

"Hlavně v prvním poločase nebyl výkon podle představ. Sice jsme si vytvořili dvě šance, ale herně jsme nebyli lepší," připustil ostravský trenér Luboš Kozel.

Se zhoršujícím se terénem byl neurovnaný charakter zápasu ještě výraznější. Vzruch do zápasu vnášely téměř výhradně jen standardní situace a nákopy do vápna.

Po jednom z nich v 63. minutě ukázal sudí Ginzel po srážce několika hráčů v teplickém vápně na penaltový bod, ale po poradě s videorozhodčím pokutový kop pro Ostravu odvolal. "Tomáš Kučera, který u toho byl, říkal, že se tam srazili dva Ostraváci. Takže to byl správný verdikt," uvedl Moulis.

Chvíli nato udeřili Severočeši. Ostravský Jánoš v 69. minutě zariskoval v rozehrávce, kterou mu hosté vystihli a po Marešově rychlé kolmici za obranu Moulis levačkou jistě obstřelil Laštůvku.

Teprve poté se Ostrava probrala a Zajíc mohl rychle vyrovnat. Sám před brankářem ale Čtvrtečku neprostřelil a Juroškovu dorážku před čarou vyhlavičkoval Vondrášek.

Z územní převahy v závěru rezultoval další sporný moment v hostujícím vápně. Zákrok Maceje na Jurošku tentokrát sudí po poradě s videorozhodčím a přezkoumání situace u monitoru posoudil jako faul a Stronati v 87. minutě levačkou bezpečně zavěsil. "Zbytečné, hráč byl vytlačený z vápna, stál zády k brance. Bylo to špatně vyhodnocené, hloupý faul a vyrovnání," litoval Moulis.

Baník v nastavení ještě mohutně tlačil a zahnal soupeře až do šestnáctky, ale na remíze se už nic nezměnilo. Tepličtí bodovali s Ostravou v lize počtvrté za sebou.

"Věřil jsem, že to už dotáhneme k výhře, ale Baník ukázal svoji domácí rvavost. Bod za remízu na Baníku bereme a jsme za něj rádi," řekl teplický trenér Radim Kučera, který v minulosti vedl Baník.

"V druhém poločase nás probudil až gól, který jsme inkasovali po vlastní ztrátě. Pak jsme si vynutili tlak i šance, neměli jsme jich málo. Zajíc mohl dát čtyři góly. Ale pořád platí, že se na gól nadřeme. Ani dnes jsme ho ze hry nedali," uvedl Kozel.

21. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)

Branky: 72. Bartek - 79. Čolič z pen. Rozhodčí: Hocek - Paták, Hrabovský - Hrubeš (video). ŽK: Bartek, Jindřišek - Havel. Bez diváků.

Sestavy:

Bohemians: Le Giang - Hůlka, Krch (86. Novák), Bederka - Vaníček (46. Bartek), Jindřišek, Květ, Hronek (86. Keita), Vondra - Necid (80. Puškáč), Pulkrab (46. Dostál). Trenér: Klusáček.

Č. Budějovice: Vorel - Havel, Králik, Talověrov (75. Mršič) - Čolič, Havelka, Valenta (87. Čavoš), Javorek (68. Vais), Skovajsa - Alvir - Brandner. Trenér: Horejš.

Baník Ostrava - FK Teplice 1:1 (0:0)

Branky: 87. Stronati z pen. - 69. Moulis. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Dohnálek - Petřík (video). ŽK: T. Kučera, Mazuch, Fortelný, Moulis (všichni Teplice). Bez diváků.

Sestavy:

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Svozil, Stronati, Ndefe (80. Pokorný) - Buchta (38. Sor), Jánoš, Tetour, Holzer (46. Juroška) - Šašinka (80. Mena), Zajíc. Trenér: Kozel.

Teplice: Čtvrtečka - Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý - Jukl, Fortelný (78. Knapík) - Macej (90. Hyčka), T. Kučera (88. Trubač), Moulis (78. Radosta) - Mareš. Trenér: R. Kučera.