Prostějov sestupuje. Baník dále míří za postupem, vyhrál na Žižkově

Podívejte se na fotografie z výhry Baníku na Žižkově...
Žižkov očekával několikanásobně vyšší návštěvu než obvykle. Kvůli fanouškům Baníku zpřísnil i bezpečnostní opatření...
Sektor hostů byl zaplněný téměř do posledního místa. Na stadion si našlo cestu více než čtyři tisíce fanoušků, vyprodáno ale nebylo.
Šlágr měsíce si nenechal ujít ani fotbalový trenér Pavel Vrba...
Na VIP tribuně se objevili i Marek Jankulowski a Lubomír Puček, bývalý fotbalový rozhodčí.
29. 4. 2017 13:48
Fotbalová národní liga přijde v příští sezóně o Prostějov, který byl k sestupu odsouzen po debaklu v Pardubicích. Ostrava vyhrála díky jediné trefě nad Žižkovem a míří naopak za postupem.

Praha - Fotbalisté Prostějova prohráli v Pardubicích 0:5 a po roce se z druhé ligy vrátí do MSFL. Pět kol před koncem mají na posledním šestnáctém místě na příčky zajišťující záchranu nesmazatelnou ztrátu 16 bodů. Na opačném konci tabulky si Ostrava vítězstvím 1:0 na Žižkově upevnila druhé místo.

O výhře Pardubic rozhodl dvěma góly Petráň, který otevřel skóre zápasu střelou z dálky v první minutě. Po devíti minutách hry už domácí vedli 3:0, když se prosadili i Jeřábek s Fouskem. Mizerný vstup do utkání odnesl střídáním brankář Prostějova Neoral, ale ani jeho nástupce Halouska si nevedl o moc lépe. V 36. minutě ho překonal Kudrna a vzápětí Petráň.

Na patnácté příčce, jenž rovněž znamená sestup, jsou Vítkovice. Na čtrnáctý Sokolov ztrácejí čtyři body, ale mají zápas k dobru. Stejně jako třináctý Varnsdorf, který od pásma sestupu dělí pět bodů.

Zvítězila naopak Ostrava, která se po výhře 1:0 na Žižkově opět přiblížila návratu do nejvyšší soutěže. Baníku patří druhá postupová pozice s osmibodovým mankem na vedoucí Olomouc. Stejný odstup má ostravský celek od třetí Opavy, jejíž dnešní prohra může zajistit Olomouci postup do první ligy.

Fotbalová národní liga - 25. kolo:

Pardubice - Prostějov 5:0 (5:0)

Branky: 1. a 37. Petráň, 5. Jeřábek, 9. Fousek, 36. Kudrna. Rozhodčí: Mrázek - Kožár, Urban. Bez karet. Diváci: 669.

Viktoria Žižkov - Baník Ostrava 0:1 (0:1)

Branka: 8. Hrubý. Rozhodčí: Příhoda - Melichar, Vlček. ŽK: Šandera, Pavlata - Nerad, Stáňa. ČK: 90.+1 Stáňa. Diváci: 4010.