Kolaps v závěru nepřišel, Sparta porazila Duklu 2:0

31. 8. 2018 20:26
Fotbalisté Sparty dali v malém derby pražskému rivalovi z Dukly po jednom gólu v každém poločasu.
Alexandru Chipciu v zápase 7. ligového kola Sparta - Dukla.
Alexandru Chipciu v zápase 7. ligového kola Sparta - Dukla. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v pátečním zápase 7. kola první ligy v malém pražském derby Duklu 2:0. Skóre otevřel v nastavení prvního poločasu Benjamin Tetteh a osm minut před koncem přidal pojistku Guélor Kanga.

Sparta se posunula na druhé místo aktuální tabulky za Plzeň. Dukla prohrála i sedmý zápas letošní sezony a zůstává s nulovým ziskem poslední.

Spartě se v první půli proti nejhoršímu celku tabulky příliš nedařilo. Letenští sice podle očekávání častěji drželi míč, ale hosté k nim rychle přistupovali a nepouštěli je do šancí.

Zajímavé situace byly k vidění až těsně před pauzou. Ve 43. minutě se nejprve sudí Pechanec radil videorozhodčím, zda po Miloševičově centru nezahrál domácí Frýdek ve vápně rukou, ale penalta se nepískala.

Na začátku tříminutového nastavení první půle se Stanciu zbavil kličkou protihráče, ale z úhlu přestřelil. O minutu později už Letenští vedli. Hostující Preisler při odkopu trefil Chipcia, od něhož se odrazil míč před branku a volný Tetteh jej dorazil do sítě. Ghanský útočník si připsal druhý soutěžní gól za Spartu.

Hned po změně stran vypálil nad Kanga. Sparta v minulých dvou zápasech ztratila v závěru výhru, dnes se ale o tři body příliš strachovat nemusela. Dukla ani za nepříznivého stavu nijak neotevřela hru a v útoku prakticky nehrozila.

V 81. minutě Stanciu zpoza těsně minul, za minutu už ale domácí přidali druhou trefu. Kanga ze strany napálil míč přímo do horního roku branky a připsal si čtvrtý gól v ligové sezoně. Gabonský záložník oslavil trefu svléknutím dresu a spolu s hostujícím Tetourem si jako první v ročníku kvůli čtyřem žlutým kartám jedno kolo nezahrají.

Poté z přímého kopu mířil těsně vedle Stanciu a střídající Vukadinovič z ostrého úhlu Radu nepropálil. Na druhé straně už v nastavení Dukla potvrdila, proč má se čtyřmi góly nejhorší útok ligy. Holík na malém vápně velkou šanci prováhal a pořádně nevystřelil.

7. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Dukla Praha 2:0 (1:0)

Branky: 45.+1 Tetteh, 82. Kanga. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Dobrovolný. ŽK: Kanga - Hanousek, Tetour, Brandner, Chlumecký, Podaný. Diváci: 9824.

Sparta: Nita - Chipciu, Radakovič, Kaya, Vatajelu - Stanciu, Kanga, Frýdek, Plavšič (70. Vácha) - Šural (78. Pulkrab), Tetteh (57. Vukadinovič). Trenér: Ščasný.

Dukla: Rada - Miloševič, Bezpalec, Chlumecký, Preisler - Tetour, Hanousek - Douděra (66. Holík), Bilovský (84. Djuranovič), Brandner (75. Podaný) - Schranz. Trenér: Drsek.